„Nepaisant to, kad FRS nežino, ką daro – ji pernelyg greitai padidino palūkanų normas (esant labai mažai infliacijai ir lėtėjant augimo tempui bei kitoms šalims mažinant palūkanų normas bei švelninant pinigų ir skolinimo politiką) ir smarkiai sugriežtino likvidumo padėtį – 50 mlrd. JAV dolerių per mėnesį, – šis birželis gali būti vienas iš geriausių Jungtinių Valstijų istorijoje“, – parašė D.Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“.
„Įsivaizduokite, kas būtų, jei FRS viską būtų dariusi teisingai – tūkstančių punktų didesnis „Dow“ indeksas ir maždaug 4 ar net 5 proc. siekiantis bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas. O dabar jie spiriasi lyg užsispyrę vaikai, kai mums reikia mažinti palūkanų normas ir švelninti pinigų politiką, kad kompensuotume visa tai, ko kitos šalys ėmėsi prieš mus. Visiška nesėkmė!“, – pridūrė prezidentas.
Kalbėdamas apie „geriausią birželį šalies istorijoje“, D.Trumpas turėjo galvoje indekso „Dow Jones Industrial Average“ augimą 7,7 proc. nuo mėnesio pradžios, kuris šiuo metu yra rekordinis birželio mėnesį nuo 1938 metų. „Standard & Poor's 500“ indeksas birželį padidėjo 7,2 proc. – daugiausia nuo 1955 metų.
Anksčiau Jungtinių Valstijų prezidentas ne kartą kritikavo centrinį banką už palūkanų normų didinimą. Jo nuomone, tai mažina Jungtinių Valstijų ekonomikos augimo tempą ir didina JAV dolerio kursą, kas neigiamai veikia užsienio prekybos balansą ir neutralizuoja teigiamą praėjusiais metais įgyvendintos mokesčių reformos poveikį.
Vėliausiame praėjusią savaitę vykusiame susitikime FRS vadovai paliko federalinę fondų palūkanų normą 2,25–2,5 proc. lygyje, tačiau užsiminė apie tikėtiną palūkanų normų mažinimą netolimoje ateityje.