„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Turkija sukritikavo Kanadą dėl sprendimo įšaldyti ginklų eksportą

Turkija antradienį apkaltino Kanadą taikant dvejopus standartus, kai Otava, tirianti kanadiečių technologijų naudojimą per Azerbaidžano ir Armėnijos konfliktą, nusprendė įšaldyti ginklų eksportą į Turkiją.
Turkijos vėliava
Turkijos vėliava / „Scanpix“/AP nuotr.

Kanados užsienio reikalų ministras Francois Philippe'as Champagne'as pirmadienį paskelbė įšaldęs eksporto leidimų išdavimą konflikte dėl Kalnų Karabacho Azerbaidžaną palaikančiai Turkijai, remdamasis Kanados eksporto kontrolės režimu. Jis sakė nurodęs savo ministerijai išnagrinėti pareiškimus, kad per kautynes naudojamos kanadiečių bepiločių lėktuvų technologijos.

Ankara, sudariusi su Baku susitarimus dėl bendradarbiavimo karinėje srityje, apkaltino NATO sąjungininkę Kanadą trukdant eksportuoti į Turkiją karinę įrangą „aljanso dvasios neatitinkančiu būdu“.

„Scanpix“ nuotr./Francois Philippe'as
„Scanpix“ nuotr./Francois Philippe'as

Turkų Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pareiškime taip pat teigiama, kad Ankara „griežtai“ laikosi įsipareigojimų, numatytų eksporto kontrolės režimo.

Ministerijos pareiškime pabrėžiama, kad vienoje JT ataskaitoje Kanada įvardijama kaip viena iš šalių, kurstančių karą Jemene. URM taip pat apkaltino Otavą pasiduodant armėnų diasporos organizacijų įtakai.

„Iš Kanados tikimės, kad ji vengs dvejopų standartų vengiančios politikos, veiks nepasiduodama šalyje veikiančių antiturkiškų grupių įtakai ir nepaklius į siaurų politinių interesų pinkles“, – nurodė URM.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų