Šiuo metu šaliai dėl įtariamos paramos islamistų judėjimams ir Iranui taikomas dvejų metų ekonominis boikotas, kuriam vadovauja Saudo Arabija.
Šiuos kaltinimus Kataras neigia.
„2018 metais buvo fiksuoti geresni ekonominiai rezultatai. Kataro ekonomika sėkmingai atlaikė smūgius, susijusius su angliavandenilių kainų sumažėjimu 2014–2016 metais ir 2017-aisiais nutrūkusiais diplomatiniais santykiais, – pareiškė TVF. – Realiojo bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas siekė 2,2 proc., palyginti su 1,6 proc. 2017 metais.“
TVF pranešimas paskelbtas vos pora dienų iki sueinant dvejiems metams nuo tada, kai Saudo Arabijos vadovaujama koalicija įvedė embargą. Pranešimas parengtas po įprasto ekonominio vertinimo, atliekamo dėl Kataro narystės Vašingtone įsikūrusioje organizacijoje.
Saudo Arabija kartu su savo sąjungininkais Jungtiniais Arabų Emyratais, Egiptu ir Bahreinu 2017 metų birželį ėmė taikyti ekonomines priemones prieš Dohą, siekdama priversti Katarą pakeisti savo elgesį.
Konfliktas kilo pasibaigus regioninėms deryboms, surengtoms Saudo Arabijos karaliaus Salmano Mekoje dėl didėjančios įtampos su Iranu, ir sužlugdė viltis dėl draugiškų santykių atnaujinimo.
Pasak TVF, Kataro bankų sektoriaus rezultatai yra geri, tačiau jaučiamas tam tikras sąstingis nekilnojamojo turto rinkoje.
„Po spartaus augimo laikotarpio, Kataro nekilnojamojo turto kainos prisitaiko prie naujų lygių. Remiantis Kataro centrinio banko sukurtu nekilnojamojo turto kainų indeksu, po 82 proc. kainų didėjimo 2012–2016 metais, 2017-2018 metų laikotarpiu nekilnojamojo turto kainos sumažėjo 15 proc.“, – nurodė TVF.
Ataskaitoje padaryta išvada, kad „esminės atsargumo priemonės ir apdairi politika“ padėtų Dohai suvaldyti bet kurią „didėjančią prekybos ir geopolitinę įtampą“.