Penktadienį paskelbtoje metinėje Kinijos ekonomikos apžvalgoje TVF pareiškė, kad juanis „iš esmės yra stabilus“ kitų valiutų atžvilgiu, o tai rodo, jog nebuvo esminių įsikišimų iš Kinijos liaudies banko pusės.
Silpnesnis juanas Kinijos eksportuotojams suteiktų konkurencinį pranašumą prieš varžovus iš užsienio.
JAV iždo departamentas pirmadienį pavadino Kiniją manipuliuotoja valiuta pirmą kartą nuo 1994 metų. Šis žingsnis žengtas po to, kai Kinijos centrinis bankas leido juaniui nukristi iki žemiausio lygio per 11 metų.
„Akivaizdu, kad jie manipuliuoja savo valiuta“, – televizijos kanalui CNBC penktadienį pareiškė Baltųjų rūmų patarėjas prekybos klausimais Peteris Navarro.
Kinijos centrinis bankas kiekvieną rytą nustato valiutų kursą ir leidžia juaniui dienos metu svyruoti 2 proc. JAV dolerio atžvilgiu. Centrinis bankas gali pirkti arba parduoti valiutą – arba nurodyti komerciniams bankams tai daryti, – kad būtų išvengta per didelių juanio kurso svyravimų.
Centrinis bankas, leisdamas juaniui nuvertėti, reagavo į ekonominę tikrovę. Kinijos ekonomika lėtėja – iš dalies ir dėl to, kad prezidentas D.Trumpas įvedė didesniu muitus 250 mlrd. JAV dolerių vertės importui iš Kinijos. Be to, nacionalinės valiutos vertę mažina rinkos spaudimas.
Du didžiausi pasaulio ūkiai yra įsitraukę į muitų karą Jungtinėms Valstijoms tvirtinant, kad Kinija vagia komercines paslaptis ir verčia užsienio bendroves perduoti svarbias technologijas. Iki šiol per dvylika derybų ratų nepavyko rasti išeities iš aklavietės.
Tikimasi, jog kitą mėnesį Kinijos delegacija atvyks į Vašingtoną tęsti derybų.
Visgi D.Trumpas penktadienį suneramino finansų rinkas pareikšdamas, kad „nesijaudintų“, net jei derybos nutrūktų.
Indeksas „Dow Jones Industrial Average“ smuko 90,75 punkto, arba 0,3 proc., o „Nasdaq Composite“ – maždaug 80,02 punkto, arba 1 proc., iki 7959.14 punkto.