Finansų pareigūnai, susirinkę į metinį TVF posėdį, išreiškė nerimą dėl tiekimo grandinių trikdžių, dėl kurių kainos auga visame pasaulyje.
Sutrikimus lėmė beprecedentė pandemijos sukelta situacija bei sparčiai atsigaunanti paklausa, taip pat sunkumai randant pakankamai darbuotojų, kai paplito naujoji koronaviruso delta atmaina.
Visgi K.Georgievos teigimu, „esminė problema“ yra didėjantis skirtumas tarp „šalių, kurios sparčiau žengia į priekį, ir tų, kurios atsilieka“, daugiausia dėl gerokai lėtesnių skiepijimo kampanijų mažesnes pajamas gaunančiose šalyse.
„Labai aiški šio susitikimo žinia yra ta, kad pasauliui yra labai svarbus žmonių skiepijimas“, – teigė ji žurnalistams.
Tuo metu, kai pažangios šalys pradeda gyventojus skiepyti trečiąja doze, apie 96 proc. mažas pajamas gaunančių šalių gyventojų dar visai nėra paskiepyti.
TVF paragino nariai „paragino glaudžiai bendradarbiauti tarptautiniu mastu ir nedelsiant imtis veiksmų siekiant visuotinio skiepijimo“, pažymėjo Švedijos finansų ministrė Magdalena Andersson, pirmininkavusi TVF iniciatyviniam komitetui.
K.Georgieva pakartojo Fondo nuomonę, kad infliacijos spaudimas greičiausiai yra laikinas, tačiau komitetas pabrėžė, jog centriniai bankai atidžiai stebės kainas ir imsis veiksmų, jei „konkrečios“ rizikos ims pildytis.
Komitetas baigiamajame pareiškime pripažino rizikas ekonomikos atsigavimui ir pabrėžė būtinybę imtis „neatidėliotinų veiksmų“ skiepų srityje bei spręsti skurdą didinančios krizės klausimą.
TVF taip pat pakartojo pasižadėjimą „suteikti finansinę pagalbą šalims, kurioms jos reikia“.
Tai apima lėšų paskirstymą iš naujai patvirtintų TVF rezervų – 650 mlrd. JAV dolerių vertės specialių skolinimosi teisių – šalims, kurioms to labiausiai reikia.