Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tyrimas: dauguma verslo priežiūros įstaigų dirba prastai

Trys iš penkių verslo priežiūros institucijų savo darbą atlieka nepatenkinamai, rodo pirmą kartą atliktas įstaigų pažangumo vertinimas pagal 2017 metų rezultatus, rašo „Verslo žinios“.
Darbo birža
Darbo birža / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Ūkio ministerijos atliktas tyrimas rodo, kad tik dvi institucijos – Valstybinė darbo inspekcija ir Valstybinė mokesčių inspekcija – verslo priežiūrą organizuoja labai gerai.

Į geriausiai įvertintų priežiūros institucijų penketą taip pat pateko Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Muitinės departamentas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tarp palankiai vertinamų įstaigų yra ir Lietuvos bankas, tačiau už pažangiųjų slenksčio liko Viešųjų pirkimų taryba ir daugelis kitų verslui svarbių institucijų.

Prasčiausiai įvertintas Socialinių paslaugų priežiūros departamentas ir Statybos produkcijos sertifikavimo centras. Sąrašo apačioje atsidūrė Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos darbo birža (dabar – Užimtumo tarnyba), Narkotikų, alkoholio ir tabako kontrolės departamentas, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, taip pat Kainų komisija.

VŽ žiniomis, ne visos institucijos su vertinimais sutinka, ypač tos, kurių rezultatai švieslentėje nėra tarp geriausių. Ministerija numato su jomis aptarti rezultatus.

Vyriausybė jau yra pritarusi ministerijos siūlymui verslo priežiūros institucijų skaičių nuo 2020 metų mažinti 8 institucijomis – nuo šiuo metu veiklą vykdančių 55 iki 47 priežiūros institucijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?