Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Tyrimas: lietuviai mano, kad pinigų jiems netrūksta

Planuojamas euro įvedimas 2015 metais, labai tikėtina, bus proga įvertinti tiek valstybės institucijų pajėgumus, tiek kiekvieno asmeninius ar namų ūkio finansus. Anot „Aviva“ grupės atliko tarptautinio tyrimo, pirmuosius žingsnius euro zonos link lietuviai deda būdami bene labiausiai optimistiškai nusiteikusia šalimi visoje Europoje.
Šeima
Šeima / Fotolia nuotr.

Lietuviai Europos šalių nuotaikų kontekste išsiskiria savo optimistiniu požiūriu. Tyrimas atskleidė, kad trečdalis šalies gyventojų tikisi, jog jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus gerės. Tuo metu europiečiai – triskart pesimistiškesni.

„Tiek mūsų ekspertų ekonominės prognozės, tiek valstybės statistika rodo, kad kitais metais būsime tarp greičiausiai augančių Europos šalių ekonomikų. Greičiausiai tokios pozityvios žinios iš makroekonominio lygio pasiekia ir eilinių žmonių finansus bei pasitikėjimą jais“ , – sakė „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė. 

Lietuviai vis dar retai planuoja savo asmeninius finansus, kitaip tariant – gyvena šia diena. Pusė tyrime dalyvavusių respondentų Lietuvoje teigė, kad neturi jokių finansinių atsargų, kurios leistų per didesnių problemų išgyventi netikėtas išlaidas nelaimės, ligos ar kitu atveju.

Tokia pati dalis – pusė lietuvių – sako, kad jie renkasi gyventi šia diena, o ne taupyti rytojui.

Pasak „Aviva“ grupės atlikto vartotojų taupymo įpročių tyrimo, Lietuvos gyventojai išsiskiria ir tuo, kad mano turintys visus patogiam gyvenimui reikalingus daiktus. Visiškai materialiai apsirūpinę nurodė esantys daugiau nei pusė lietuvių.

Tuo metu Lenkijoje taip manančių – triskart mažiau.

Pagal šį rodiklį lietuviai lenkia net, atrodo, tikrai pasiturinčiai gyvenančius amerikiečius. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) gyventojų, kurie nurodė, kad yra visiškai materialiai apsirūpinę, buvo 7 proc. mažiau nei lietuvių.

„Šiuos rezultatus gana sunku objektyviai argumentuoti jau vien dėl to, kad supratimas, kas vienoje šalyje ar kultūroje yra visiškai apsirūpinęs ir ką tai reiškia kitur, yra  labai reliatyvus. Esame daugiau nei pakankamai pasitikintys savo gerbūviu, tačiau tai rodo, kad galbūt per daug finansinio dėmesio skiriame aplink mus esantiems daiktams ir per mažai investavimui į save, į savo ateitį“ , – sako A.Grabinskė.

Jaudinasi dėl senatvės

Nors ir esame optimistiškiausiai nusiteikę europiečiai, turime ir nemažai rūpesčių dėl ateities. Tyrimo metu paaiškėjo, kad šeši ir dešimties lietuvių nerimauja, kad jų gaunamų pajamų pensijoje neužteks oriam gyvenimui. 

„Panašaus dydžio rodiklis dėl savo pajamų senatvėje užfiksuotas daugumoje Europos valstybių, dalyvavusių tyrime. Lietuva nėra išimtis bendrame visuomenės senėjimo ir gyventojų migracijos kontekste, todėl nemažai valstybinių socialinio draudimo sistemų patiria vis didesnį spaudimą – nėra pakankamai mokesčių mokėtojų, nėra galimybių ir užtikrinti pakankamo dydžio pensijų“ , – teigė „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė.

Apklausą apie vartotojų taupymo įpročius „Aviva“ grupės užsakymu dvylikoje Šiaurės Amerikos, Azijos ir Europos šalių atliko tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Ipsos“ . Lietuvoje buvo apklaustas iš viso 1001 respondentas, tyrimo dalyvių amžius buvo nuo 18 iki daugiau nei 55 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos