Pasak investicinės bendrovės UAB „Atsinaujinančios Energetikos Investicijos“ valdytojos, vis daugiau fizinių ir juridinių asmenų investuoja į atsinaujinančią energetiką dėl kelių priežasčių. Visų pirma, mūsų regione labai didelis atsinaujinančios energetikos projektų poreikis, todėl tai yra puiki proga investuotojams uždirbti iš aktyviai besivystančios srities. Energetikos ministerija prognozuoja, kad iki 2050 m. Lietuvoje apie 90 proc. reikalingos elektros energijos bus gaunama iš atsinaujinančių išteklių.
„Antra, atsinaujinančios energetikos pajamų struktūra dažniausiai yra sudaryta iš kelių skirtingų šaltinių – pajamų iš prekiavimo elektra biržoje, pajamų iš ilgalaikių fiksuotų kontraktų bei valstybinių subsidijų, dėl to investuotojas yra užtikrintas dėl pajamų saugumo ir stabilumo. Trečia, šios srities augimas bus ilgalaikis, nes visame pasaulyje auga tiek elektros suvartojimas, tiek paklausa atsinaujinančios energetikos generacijai, kas užtikrina stabilią atsinaujinančios energetikos projektų paklausą, kuri bus ypač svarbi investicinės bendrovės uždarymo metu“, – pastebi G.Bukauskaitė.
Lietuvoje nuo 2020 m. veikianti investicinė bendrovė UAB „Atsinaujinančios Energetikos Investicijos“ yra valdoma „Lords LB Asset Management“. Tai Lietuvos Banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė, nuo 2008 m. teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams.
„Turime ilgametę patirtį tiek fondų valdyme, tiek nekilnojamojo turto srityje. Taip pat UAB „Atsinaujinančios Energetikos Investicijos“ turi didelį įvairiose vystymo stadijose bei jurisdikcijose esantį projektų portfelį, kuris užtikrina investuotojo lėšų diversifikavimą bei investicinės bendrovės grąžos atsparumą specifiniams rinkos šokams“, – pažymi fondo valdytoja.
Dalis investicinės bendrovės surinktų lėšų jau sėkmingai investuota. „Investavome į saulės projektų Lenkijoje bei vėjo projektų Lietuvoje vystymą. Kartu su „Taaleri Energia“ valdomu fondu „Taaleri SolarWind II“ iš danų atsinaujinančios energetikos kompanijos „European Energy“ įsigijome vystomus vėjų parkus Anykščių, Jonavos ir Rokiškio apylinkėse. Bendra vėjų parkų instaliuota galia – iki 186 MW, – pasakoja G.Bukauskaitė. – Likusi surinktų lėšų dalis bus nukreipta į kitų saulės ir vėjo projektų statybas Lietuvoje ir Lenkijoje.“
Šiai dienai investicinė įmonė jau valdo 68.1 MW saulės elektrinių Lietuvoje ir Lenkijoje, kartu su partneriais valdo 185.5 MW vėjo jėgainių portfelį Lietuvoje ir toliau aktyviai vysto ir investuoja į saulės ir vėjo energijos projektus Baltijos ir Lenkijos rinkose.