Ūkio bėdos Saudo Arabijoje tęsiasi: Korano spaustuvė atleido per 1300 žmonių

Su rimtomis problemomis susidūrusio Saudo Arabijos konglomerato „Saudi Oger“ bėdos nesibaigia: kompanijai teko atleisti daugiau nei 1300 darbuotojų jai priklausančioje Korano spaustuvėje, skelbia vietos spauda.
Radikalieji musulmonai atmeta bet kokią Korano interpretaciją
Koranas / Scanpix/Godoing nuotr.

Praeityje klestėjęs konglomeratas priklauso Libano milijardieriui ir buvusiam šalies ministrui pirmininkui Saadui Hariri. Pagrindinis jo pajamų šaltinis buvo statybų verslas. Tačiau statybų apimtys smuko po to, kai Saudo Arabijoje, kuri dėl kritusių naftos kainų imta smarkiai taupyti, buvo atidėti ar atšaukti statybų projektai.

Kitos statybų firmos, itin priklausomos nuo valstybinių užsakymų, taip pat susidūrė su sunkumais.

Tačiau šaltiniai teigia, kad „Saudi Oger“ bėdas sukėlė ne tik bendra ekonominė padėtis, bet ir prastas kompanijos valdymas.

Laikraštis „Saudi Gazette“ skelbia, kad Medinoje veikiančios „King Fahad Koran Printing Complex“ spaustuvės darbuotojai apie atleidimą buvo informuoti antradienį. Beje, atleidžiami jie atgaline data nuo rugsėjo 3 d.

Šie darbuotojai tapo naujausiomis „Saudi Oger“ finansinių problemų aukomis. Anksčiau maždaug 30 tūkst. bendrovei dirbusių statybininkų, daugiausia atvykėlių iš Indijos, Pakistano ir Filipinų, buvo privesti grįžti namo be atlyginimo už devynis mėnesius. Minėtos spaustuvės darbuotojai taip pat negavo atlygio už kelis mėnesius.

Anksčiau jau buvo skelbta, kad Saudo Arabijos karalius Salmanas pirmadienį 20 proc. sumažino ministrų atlyginimus ir apkarpė išmokas kitiems valstybės pareigūnams, tęsdamas taupymo politiką, kurią paskatino sumažėjusios pajamos iš naftos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis