Ūkio ministro E. Gusto teigimu, Lietuvos ir Kinijos dvišaliai susitarimai toliau stiprins bendradarbiavimą ir sudarys sąlygas abiem šalims nustatyti naujas bendradarbiavimo sritis ir veiksmingiau išnaudoti esamus privalumus.
Per susitikimą Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės valdybos pirmininkas Freddy Opsomeris ir „China Merchants Logistics Holding Company“ vadovas Xu Yongjunas pasirašė ketinimų protokolą dėl Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) ir kompanijos „China Merchants Logistics Holding“ bendradarbiavimo.
„Tikiuosi, kad ketinimų protokolo dėl „China Merchants Logistics Holding“ ir Kauno LEZ bendradarbiavimo pasirašymas skatins tolesnius veiksmus, siekiant sėkmingų investicijų ir prekybinės partnerystės tarp Lietuvos ir Kinijos įmonių“, – kalbėjo ūkio ministras.
„China Merchants Group“ – viena stambiausių Kinijos valstybinių kompanijų, lyderė tarp Kinijos valstybinių uostų operatorių.
Per vizitą Lietuvoje Li Jianhongui ir jo vadovaujamai delegacijai Ūkio ministerijos vadovybė ir „Investuok Lietuvoje“ išsamiai pristatė investicinę aplinką Lietuvoje ir jos privalumus, svarbiausius investicinius projektus, laisvųjų ekonominių zonų ir pramonės parkų pranašumus, kalbėjo apie svarbiausių Lietuvoje įsikūrusių Kinijos kompanijų veiklą.
Lankydamasis Lietuvoje Li Jianhongas ir jo vadovaujama delegacija taip pat apžiūrės Kauno LEZ, Kauno intermodalinį terminalą, Kauno tarptautinį oro uostą ir Klaipėdos uostą, susipažins su šių objektų veikla, plėtros perspektyvomis.
„China Merchants Group“ – viena stambiausių Kinijos valstybinių kompanijų, lyderė tarp Kinijos valstybinių uostų operatorių. Įmonė taip pat teikia bankininkystės, vertybinių popierių, draudimo ir draudimo tarpininkavimo, fondo ir fondo valdymo paslaugas, vertybinių popierių emisijų, interneto vertybinių popierių prekybos paslaugas, taip pat yra tiesioginių investicijų valdymo paslaugų platforma. Įmonė buvo įkurta 1872 metais, jos būstinė įsikūrusi Honkonge.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Kinijos sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2014 metų pabaigoje siekė 2,18 mln. eurų, Lietuvos sukauptosios TUI Kinijoje – 7,17 mln. eurų. 2012 metais Lietuvoje jau buvo investavusios 36 Kinijos bendrovės.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Kinijos siekė 768,4 mln. eurų, eksportas į Kiniją – 102,1 mln. eurų, o importas iš Kinijos – 666,3 mln. eurų. Palyginti su 2013 metais, prekybos apyvarta padidėjo 17,6 procento, eksportas – 15,6 procento, o importas – 17,9 procento. 2014 metais Kinija iš 196 Lietuvos prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą užėmė 18 vietą, eksportą – 26, o importą – 13 vietą.
2014 metais Lietuva į Kiniją daugiausia eksportavo medieną ir medienos dirbinių (28,4 proc.), įvairių pramonės dirbinių (22,9 proc.) ir mašinų bei mechaninių įrenginių (16,7 proc.). Tuo pačiu laikotarpiu Lietuva daugiausia importavo iš Kinijos mašinų ir mechaninių įrenginių (32,1 proc.), tekstilės dirbinių (11,9 proc.) ir netauriųjų metalų (11,1 proc.).