Šių metų pradžioje per Ministro Pirmininko vizitą Omano Sultonate buvo susitikta su Omano valstybinių institucijų atstovais, taip pat vyko dvišaliai verslo susitikimai, aptartos glaudesnės šalių bendradarbiavimo galimybės. Taip pat vyko Lietuvos verslo misija, kurioje dalyvavo maisto, chemijos, farmacijos, medicinos ir informacinių technologijų įmonės. Šiuo metu su Omanu jau pasirašytas vienas konkretus kontraktas IT sektoriuje, su ten veikiančiais didžiausiais prekybos centrais pradeda dirbti du Lietuvos maisto gamintojai. Tikimasi, kad artimiausiu metu bus pradėtas ir eksportas.
Šiuo metu su Omanu jau pasirašytas vienas konkretus kontraktas IT sektoriuje, su ten veikiančiais didžiausiais prekybos centrais pradeda dirbti du Lietuvos maisto gamintojai.
Siekiant užmegzti eksporto ryšius su kitomis šalimis, per Ministro Pirmininko vizitą Gruzijoje suorganizuota verslo misija, kurioje dalyvavo 18 Lietuvos maisto pramonės įmonių, vyko verslo forumas ir dvišaliai susitikimai su Gruzijos įmonėmis.
Ūkio ministro vadovaujama delegacija, kurią sudarė Susisiekimo ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva“, VĮ Lietuvos oro uostų ir verslo atstovai, susitiko su valstybinių Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) institucijų pareigūnais, „Etihad“ oro linijų vadovybe. Lietuvos ir JAE verslo forume Dubajuje dalyvavo Lietuvos maisto, tekstilės, baldų, logistikos sektoriaus įmonės ir JAE verslo atstovai.
Per vykusį tarpvyriausybinį Lietuvos ir Turkmėnistano ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdį Lietuvos pusė pasiūlė sudaryti Lietuvos ir Turkmėnistano Vyriausybių susitarimą dėl tarptautinio krovinių pervežimo, taip pat Turkmėnistano Vyriausybės delegacija susitiko su Lietuvos verslo atstovais.
Siekdama sušvelninti Rusijos embargo pasekmes Lietuvos žemės ūkio produkcijos gamintojams, Europos Komisijos, valstybių narių ir jų prekybos skatinimo organizacijų susitikime dėl ekonominės diplomatijos ir Europos Sąjungos (ES) verslo misijų Lietuva iškėlė klausimą dėl galimybės organizuoti ES sektorines žemės ūkio ir maisto pramonės verslo misijas.
ES Prekybos politikos direktorių posėdyje iškeltas galimų kai kurių ES šalių ir Rusijos dvišalių susitarimų dėl eksporto atnaujinimo specifiniams produktams klausimas.
ES Prekybos politikos direktorių posėdyje iškeltas galimų kai kurių ES šalių ir Rusijos dvišalių susitarimų dėl eksporto atnaujinimo specifiniams produktams klausimas, pabrėžiant, kad Europos Komisija turėtų atstovauti visų ES šalių interesams ir siekti visoms ES šalims reikalingo eksporto į Rusiją atnaujinimo ir kad turėtų būti vengiama dvišalių, diskriminacinių susitarimų sudarymo.
Įmonių tarptautiškumas bus skatinamas naudojant 2014–2020 m. ES fondų investicijas ir finansuojant projektus, skirtus naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai pagal priemones „Naujos galimybės LT“, „Verslo klasteris“.Vyriausybė per pasitarimą pritarė papildyti rekomendacijų sąrašą priemonėmis, kuriose numatyta, kad per VšĮ „Versli Lietuva“ vykdomus eksporto plėtros skatinimo projektus, tokius kaip „Eksporto klubas“, „Eksporto akademija“, „BrandLab“, bus organizuojamas įmonių įsiliejimas į užsienio rinkas, stiprinami vadybiniai gebėjimai, įmonės konsultuojamos prekių ženklų kūrimo ir jų žinomumo klausimais.
Taip pat numatyta išanalizuoti informaciją apie darbuotojų atleidimus ir gaunamus skundus bei pateikti išvadas ir pasiūlymus dėl galimų veiksmų darbo santykių srityje ir kt.