Pajūrio dailininkė tapybos gerbėjams atpažįstama dėl išskirtinio tapybos būdo – kvadratėlių, primenančių audinį. „Galiu tapyti bet ką, bet kvadratėliai – mano stilistika ir braižas, iš kurio esu atpažįstama. Dainininkai turi unikalų tembrą, o mane žino dėl kvadratėlių. Kai pradėjau, tapiau paprastai, kaip ir daugelis tapo. Bet po truputį potėpiai kvadratėjo“, – pasakoja pašnekovė. Kūryboje menininkė naudoja lietuvių liaudies raštus, kuriuose, kaip ji sako, užkoduoti laimės, vaisingumo, darbingumo ženklai. Tokie, kurie matomi tautinėse juostose.
Dauguma darbų iškeliauja į vilniečių namus
Menininkė atskleidė, kad daugiausiai jos darbų įsigyja sostinės gyventojai. Iš meno galerijų kartais jie iškeliauja į kitas Europos šalis. „Mano darbai interjeriniai. Jie nėra kolekciniai, kurie galbūt po kažkiek metų bus labai brangūs. Nelabai tokiais dalykais ir domiuosi. Tapydama paveikslus, aš negalvoju, ar jie bus nupirkti. Aš tiesiog darau tai, kas man patinka“, – galimybe kurti nevaržomai džiaugiasi dailininkė.
Tiesa, pasitaiko, kad kai kurie paveikslų pirkėjai atvyksta su konkrečiais pageidavimais. Tapydama pagal klientų užsakymą, D. Kirkutienė nesijaučia gerai: „Tada jaučiuosi kaip replėse. Jaudinuosi, kad gal kažką negerai darau, gal jiems (pirkėjams – red.) nepatiks. Jaučiuosi suvaržyta, o nutapytas darbas nebūna vienas iš geriausių“. Tapytoja pasakoja mieliau pasiūlanti rinktis iš jau esamų darbų ir priduria, jog kiekvieną darbą daro labai atsakingai.
„Pasauliai visada susikerta – jei tau kažkas patinka, tu visada atrasi bendraminčių. Nereikia bandyti įtikti visiems, svarbiausia įtikti pačiam sau. Kai įtinki sau, žiūrėk, ir kitiems patinka“, – savo požiūrį į aplinką atskleidžia moteris.
Paklausta, ar menininkams egzistuoja kūrybos ribos ir limitai, pašnekovė patikino, kad kiekvienas atvejis individualus. „Kaip tik dabar parodai tapau paskutinį darbą. Tapiau pusę metų šviesiuoju paros metu. Emociškai labai pavargau ir daugiau nebepadaryčiau nė vieno darbo. Prasideda blokavimas, ima trūkti idėjų“, – kūrybinės virtuvės duris atveria menininkė.
Jos teigimu, vieni paveikslai gimsta labai greitai, kiti pareikalauja daugiau pastangų, reikia prie jų vis sugrįžti. Vidutiniškai paveikslas dienos šviesą išvysta maždaug po trijų savaičių.
Nuo 2004 metų D. Kirkutienė savo kūrybą reguliariai pristato parodose.
D.Kirkutienės darbus galite pamatyti portale Versliukai.lt, paspaudę šią nuorodą.
Rengia meno terapijos seminarus
Per gyvenimą sukaupta patirtimi ir žiniomis moteris dalijasi rengdama meno terapijos seminarus Klaipėdoje. „Ilgai galvojame, kas iš tiesų tai yra. Per dvejus metus išsikristalizavo, ką aš veikiu ir apie ką yra šie seminarai – tai emocinės tapybos seminarai. Kaip ir bet kuri kūrybinė veikla, jie turi terapinį poveikį. Ar sėdėtume prie upės ir žvejotume, ar rištume puokštes – viskas, kas nesusiję su darbu ir prievarta, turi terapinį poveikį“, – dar vieną savo veiklą pristato p. Dalia.
Meno studijos narius dailininkė skiria į dvi grupes. Vieni jau būna pergyvenę energingąjį gyvenimo periodą, turėdami daugiau laisvo laiko ateina prisiminti savo vaikystės pomėgio. „Pagerėjus gyvenimo sąlygoms ar išėjus į pensiją, žmonės tam atranda galimybių“, – paaiškina ji.
Kiti į meno studiją užsuka tiesiog atsipalaiduoti. „Šie žmonės man priimtiniausi – kuo žmogus labiau atsipalaidavęs, tuo geriau jam sekasi. Toks žmogus sugeba ir pasijuokti iš savęs. Jis nekelia sau per aukštų reikalavimų ir nebūna įsitempęs. Jam nereikia prieš nieką atsiskaityti, bet jam visuomet pavyksta pasiekti puikų rezultatą. Yra tokių moterų, kurios ateina turėdamos konkretų norą, pavyzdžiui, nusitapyti gėles, jūrą, paruošti dovaną draugams ar artimiesiems. Ateina ir vyrai, kurie dirba sudėtingus darbus ir nori pailsėti“, – su dideliu užsidegimu kalba klaipėdietė.
Ji džiaugiasi, kad jos meno studija – lyg klubas, kurio durys atviros visiems. Užsiėmimus nuolat lanko 30-40 žmonių. Vasarą susidomėjimas išauga, prie grupės prisijungia sugrįžę emigrantai. Su meno studijos dalyviais moteris dalyvauja Jūros šventėje, kur kartu prekiauja savo darbais, rengia parodas, vyksta į plenerus.
„Kiekvienas žmogus gali lankyti pagal savo poreikius. O man tai – įdomi veikla, padedanti atsitraukti nuo darbų ir suteikti malonumą kitiems“, – pokalbį apibendrina pašnekovė.
D.Kirkutienės darbus galite pamatyti portale Versliukai.lt, paspaudę šią nuorodą.