Už milijoninę paramą teniso aikštynui „MG Baltic“ valdininkams atsidėkodavo dovanų čekiais

Europos Sąjungos ir biudžeto parama teniso aikštyno statybai Vilniuje galėjo būti skirta neskaidriai, nes už tai koncernas „MG Baltic“ Ūkio ministerijos darbuotojai atsidėkojo dovanų čekiais, rodo Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma. Ūkio ministerija šiam projektui 2006 m. skyrė 6 mln. litų, o iš ES lėšų, kurių skirstymą taip pat kuravo ta pati ministerija, buvo skirta 26 mln. litų, pats projektas buvo pripažintas Nacionalinės svarbos objektu.
SEB arenoje vyko „Stella McCartney“ turnyras
Teniso arena / organizatorių nuotr.

VSD pažymoje teigiama, kad už sprendimą su ta viena Ūkio ministerijos darbuotoja buvo atsiskaityta čekiais. Paramą skyrė Lietuvos verslo paramos agentūra, kurią kontroliavo Ūkio ministerija.

Nuo 2006 metų liepos 6 dienos Ūkio ministerijai vadovavo Vytas Navickas, o pirmoji sutartis dėl paramos buvo pasirašyta 2006 m. pabaigoje. Papildoma parama projektui buvo skirta ir vėliau, vadovaujant tam pačiam ministrui.

Pavyzdžiui, 2008 metais liepą V.Navickas pasirašė dėl papildomo finansavimo projektui 8 mln. litų. Paramos dalis – iki 75 proc. viso projekto vertės.

V.Navickas buvo tuometinio premjero Gedimino Kirkilo Vyriausybės narys. G.Kirkilas yra prisiekęs teniso žaidėjas.

Tiesa, Finansų ministerija tuo metu nesutiko, kad tokia parama būtų skiriama komplekso statybai. VSD pažymoje rašoma, kad 2006 metų gegužę koncerno prezidentas Darius Mockus paklausė G.Kirkilo, kuris tuomet dar buvo krašto apsaugos ministras, kodėl Finansų ministerija blokuoja daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo komplekso statybas Vilniuje. G.Kirkilui atsakius, kad jis nežino, D.Mockus jam parašė: „Blogai teigti vieną, elgtis atvirkščiai. Rimti į ateitį žvelgiantys taip nesielgia.“ Galiausiai tuometinis krašto apsaugos ministras pažadėjo „padirbėti“, kad kompleksas atsirastų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Už teniso akademiją apdovanota UAB „Teniso pasaulis“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Už teniso akademiją apdovanota UAB „Teniso pasaulis“.

Politikas BNS atskleidė bendravęs su „MG Baltic“ vadovu komplekso statybų klausimais, nes pats žaidžia tenisą ir pažįsta D.Mockų iš šios aplinkos. „Visos verslo įmonės bando daryti įtaką sprendimų priėmėjams. Jos konkuruoja tarpusavyje, ginčijasi, bet visa tai gali būti daroma ir teisiniais būdais“, – kalbėjo G.Kirkilas.

Vis dėlto jis apgailestavo, kad buvimo ministru pirmininku metu tokio pobūdžio informacijos negaudavo. Politikas taip pat piktinosi, kad pažyma apie „MG Baltic“ poveikį yra neišsami.

15min susisiekus su tuometiniu ūkio ministru, o dabar Edukologijos universiteto profesoriumi Vytu Navicku, šis paprašė paskambinti vėliau, ir daugiau telefono ragelio nekėlė.

Kaip skelbia VSD, „MG Baltic“ interesams atstovavo buvusi Ūkio ministerijos darbuotoja, kurios pavardė pažymoje užtušuota.

„Pastarajai buvo atsilyginama dovanų čekiais. Į neskaidrias schemas taip pat buvo įtraukti ir tuometiniai Kūno kultūros ir sporto departamento atstovai“, – skelbiama VSD pažymoje (pavardės užtušuotos).

Kūno kultūros ir sporto departamentui tuo metu vadovavo Algirdas Raslanas. Tačiau jis 15min tvirtino, kad departamentas niekaip negalėtų ko nors paveikti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Raslanas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Raslanas

„Mums tik reikėjo surašyti pagrindimą, kodėl reikia tokio aikštyno. O jo Vilniui iš tiesų reikėjo, nes net nebuvo kur rengti turnyrų. Buvo likusios tik Sereikiškių parko aikštelės“, – 15min pasakojo A.Raslanas.

Pasak jo, tuomet buvo juntamas ir Vyriausybės noras kuo greičiau pastatyti teniso aikštyną.

„Mes, kaip departamentas, buvome biednas ir jokių finansinių klausimų nesprendėme. Tačiau aš neprisimenu, kad kažkas būtų dėl to spaudęs ar paveikęs – turėti teniso aikštyną buvo visų bendras noras, ypač prie to prisidėjo teniso entuziastai“, – pasakojo A.Raslanas.

Buvo susiję giminystės ryšiais

VSD pažymoje taip pat teigiama, kad paramos projektą rengė asmuo, kurio sutuoktinė tuomet vadovavo Ūkio ministerijos skyriui. Pavardės ir konkrečios pareigybės pažymoje užtušuotos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ūkio ministerija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ūkio ministerija

Teniso akademijos statybos prasidėjo 2007 metais, aikštyno projektą vykdė viešoji įstaiga Vito Gerulaičio vardo teniso akademija, o iniciatorius buvo UAB „Teniso pasaulis“. Šią kontroliavo „MG Baltic“ atstovai. Patį aikštyną statė koncernui priklausanti „Mitnija“.

„Koncernas siekė, kad projektas būtų finansuojamas 100 proc. ir į jį nereikėtų investuoti nuosavų lėšų“, – skelbiama VSD pažymoje.

Čia teigiama, kad Finansų ministerija ir Konkurencijos taryba priešinosi pateiktam projekto finansavimo modeliui. Anot jų, projektui negalėjo būti skiriama tokia suma, kokia buvo nurodyta paraiškoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų