„Negali taip būti, kad ir pati valstybė skiria (lėšų kaupimui – BNS), ir žmonės skiria, bet iš to nieko gero negauna žmogus, išėjęs į pensiją. Palikti to taip kaip yra negalima. Ieškoti sprendimų būtina“, – penktadienį Žinių radijui sakė abrėžė V.Blinkevičiūtė.
Pasak jos, daugelio žmonių pensijų fondų rezultatas yra nekoks.
„Pagal tai, ką dabar matau, kiek žmonės, kaupdami 18 metų, (...) sukaupė, kokias galėtų gauti išmokas ar anuitetus, kad sau pasilengvintų gyvenimą išėję į pensiją, kol kas rezultatas yra, deja, nekoks. Tą reikia pripažinti. Geriausiu atveju galbūt pensija padidėtų 2-3 ar 4 procentais ar net mažiau“, – kalbėjo politikė.
„18 metų jau yra ganėtinai nemažas laiko tarpas, kada tikrai galima įvertinti, ar pasiteisino, ar nepasiteisino“, – pridūrė ji.
Seimo „valstiečiai“ jau pasiūlė nuo liepos pertvarkyti sistemą – įteisinti savanorišką sprendimą kaupti pensijai. Siūloma, kad patys kaupiantieji pasirinktų išmokos laiką ir būdą. Iki šiol žmogus neturi jokios pasirinkimo laisvės pasinaudoti savo sukauptomis lėšomis.
Premjerė Ingrida Šimonytė sausį interviu BNS panešė apie galimus svarstymus keisti tvarką, o socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė BNS yra sakiusi, kad pakeitimai bus nedideli – vienas siūlymų būtų rečiau žmones informuoti apie privalomą įtraukimą – du kartus vietoj trijų.
Antros pakopos pensijų kaupime šiuo metu dalyvauja apie 1,4 mln. žmonių. Preliminariai skaičiuojama, kad šiemet į pensijų kaupimą bus įtraukta apie 64,8 tūkst. žmonių. Pernai kaupti nusprendė per 60 tūkst. asmenų.
Antrosios pakopos pensijų fondai Lietuvoje pradėjo veikti 2004-aisiais.