V.Janulevičius: verslo projektai stringa dėl biurokratų baimės

Lietuvos technologijų grupei „Teltonika“ dėl biurokratinių kliūčių stabdant milijardinės vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Vilniuje, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad didelių verslo projektų įgyvendinimas dažnai stringa dėl biurokratų baimės padaryti klaidų.
Vidmantas Janulevičius
Vidmantas Janulevičius / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Ministrams yra labai lengva pasakyti, kad važiuokime, darykime ir judame į priekį, bet dažnai tas vidurinysis sluoksnis yra sukaustytas daugelio baimių, tyrimų, komisijų, policijos, prokuratūros ir visų kitų. Tai galima juos suprasti, dėl to išsivystė toks nenoras kažką daryti, nes tada tavęs niekas nenubaus“, – penktadienį LRT radijui sakė V.Janulevičius.

Jo teigimu, baimės kultūra pasiekė kritinį lygį, todėl būtina tai keisti.

„Galbūt mums reikėtų daugiau aktyvumo, o gal ir kažką keisti, neteisti, nepersekioti tų pačių žmonių, kurie priima sprendimus, nes šiuo metu ta baimės funkcija ir kad verslas, jis visada kažką negerai daro, įsigaliojo pas mus per pastaruosius dešimtmečius, jis jau peraugo į, sakyčiau, kritinį lygį“, – aiškino LPK prezidentas.

„Turime suprasti, kad be pokyčio, skaudaus pokyčio, nieko nebus“, – pabrėžė V.Janulevičius.

Asociacijos „Investors' Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė teigė, jog šiuo metu sprendimai yra priimami kiek greičiau nei anksčiau, tačiau problema vis dar yra gaji.

„Tikrai savo pakankamai ilgame darbe su investuotojais esu susidūrusi su įvairių institucijų įvairiais trukdžiais iki tokių dalykų, kad kartais net investuotojai ir apsiverkdavo iš to negalėjimo įrodyti ar kažką pasiekti. Nebėra dabar jau šitaip, kaip buvo, sprendimai priimami greičiau, bet ta biurokratinė sistema, ji įtraukia žmones“, – LRT radijui penktadienį sakė R.Skyrienė.

„Tas toks vangumas atitikti žodžio raidę, tas ir duoda visą tą šleifą biurokratijai. Sprendimus priimti yra bijoma, gal jie per griežtai baudžiami, aš nežinau, bet kartais matom, kad biurokratas tiesiog bijo sprendimą priimti“, – teigė ji.

V.Janulevičius pridūrė, kad Lietuva dėl šių problemų negali konkuruoti su kitais tarptautiniais žaidėjais.

„Tikėtina, kad mes ir praradome daug investuotojų, kurie susidūrė čia su problemomis ir nuėjo į kitas šalis. Noriu dar pabrėžti, kad Lietuva neturi tiek lėšų skirti investicijoms, kurias turi kitos šalys. (...) Biurokratinėm kliūtim (jų eliminavimu – BNS) turėtume konkuruoti ir greičiu“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų