15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

V.Putinas ragina pasaulį sklandžiau pereiti prie žaliųjų technologijų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad Europos energetikos rinkas apėmusią „isteriją“ nulėmė nepakankamos investicijos į energetikos pramonę, ir tvirtino, kad pasauliui būtina sklandžiau pereiti prie žaliųjų energetikos technologijų.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Kalbėdamas per vyriausybės posėdį, V.Putinas teigė, kad dabartinė padėtis, kai Europoje sparčiai kyla gamtinių dujų kainos, iš dalies susiklostė dėl investicijų trūkumo.

„Pažiūrėkite, kas vyksta Europoje – rinkose tvyro isterija ir netvarka, – kalbėjo V.Putinas. – Kodėl? Todėl, kad niekas į tai nežiūri rimtai. Vieni spekuliuoja klimato kaitos klausimais, kiti nuvertina tam tikrus dalykus, o treti pradeda mažinti investicijas į kasybos pramonę.“

Jis pabrėžė, kad Rusija nekartos klaidų, kurias diegdamos žaliąsias technologijas padarė kitos valstybės.

„Būtina užtikrinti sklandų perėjimą, – sakė prezidentas. – Matome, prie ko gali privesti tam tikri nesubalansuoti sprendimai, nesubalansuota plėtra ir staigūs posūkiai. Šiandien tai gerai matome Europos energetikos rinkose.“

V.Putinas ne kartą yra žadėjęs, kad Rusija – viena didžiausių naftos ir dujų eksportuotojų – laikysis savo įsipareigojimų pagal 2015 metų Paryžiaus susitarimą, numatantį, kad šalys turi imtis priemonių klimato kaitai sulėtinti.

Tačiau šįkart jis pabrėžė, kad pastangos mažinti išmetamųjų teršalų kiekį neturi būti pernelyg didelė našta Rusijos ekonomikai, labai priklausomai nuo iškastinio kuro eksporto.

„Užduotys mažinti neigiamą poveikį klimatui neturi tapti sunkia našta verslui ir mūsų piliečiams, – antradienį pareiškė rusų lyderis. – Kaip tik atvirkščiai: mūsų priimami sprendimai turi padėti skatinti Rusijos ekonomikos augimą ir technologinę plėtrą.“

Pasak prezidento, jo šalis turi didelį pranašumą hidroenergijos ir branduolinės energijos gamybos srityse ir turėtų jas plėtoti. Tačiau jis pažymėjo, kad būtina užtikrinti „tvarią naftos ir dujų komplekso plėtrą“.

Kai kurie politikai Vakarų šalyse mano, kad Rusijos kovos su klimato kaita tikslai nėra pakankamai ambicingi, kad padėtų užkirsti kelią planetos atšilimui deginant iškastinį kurą.

Artėjant spalio 31 dieną vyksiančioms Jungtinių Tautų remiamoms klimato deryboms, Maskva sulaukia reikalavimų ateityje įsipareigoti siekti neutralumo klimato atžvilgiu. Kremlius kol kas neišdėstė savo pozicijos šiuo klausimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais