„Jei mes su kiekvienu įstatymu, kuris numato papildomas išlaidas, pradėtume biudžeto peržiūrą, tokiu atveju biudžetą būtume peržiūrėję jau keliasdešimt kartų, kas tikrai neatitinka protingumo kriterijų. Kiekvieną kartą peržiūrėjus biudžetą reikėtų kreiptis į Europos Komisiją, atnaujinti visą informaciją“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė V.Šapoka.
Pasak jo, diskusijos dėl biudžeto peržiūrėjimo užtruktų, o tai užkirstų kelią kuo greičiau padėti nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems gyventojams ir verslui.
„Jei mes diskutuotume dėl biudžeto peržiūros, panašiai, kaip tai vyksta rudenį, kai diskusijos tęsiasi nuo rugsėjo iki pat gruodžio, tokiu atveju nei parama gyventojams, nei verslui, nei savivaldai tikrai nebūtų pajudėjusi iš mirties taško“, – pabrėžė ministras.
V.Šapokos teigimu, akivaizdu, kad dėl krizės šių metų biudžeto pajamų ir išlaidų planas nebus įvykdytas, tačiau Finansų ministerija teikia visus duomenis, kurie leidžia susidaryti bendrą realių valstybės pajamų ir išlaidų vaizdą.
„Seimas priimamais įstatymais sprendžia dėl išmokų vaikams, išmokų pensininkas, subsidijų verslui, todėl to fakto įdėjimas į biudžeto įstatymą turi tiktai techninę prasmę ir nieko daugiau. (...) Kalbant apie bendrą paveikslą, visa ta informacija yra vieša ir visiems prieinama“, – tvirtino V.Šapoka.
Peržiūrėti šių metų valstybės biudžetą ragina valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta, Seimo opozicijai priklausantys parlamentarai.
Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis šią savaitę pareiškė, kad Vyriausybė šiais metais peržiūrėti biudžeto neplanuoja.
Patvirtintos 2020 metų valstybės biudžeto pajamos (be ES lėšų) sudaro 9,548 mlrd. eurų, su ES lėšomis – 11,53 mlrd. eurų.