„Su džiugesiu galime kalbėti apie faktinę situaciją, tai, kas vyko pirmąjį pusmetį, kad tas ekonomikos šokas buvo atlaikytas deramai. Kalbant apie ateitį aš galiu tiktai vartoti frazę „atsargus optimizmas“, nes nuo pandeminės situacijos viskas labai smarkiai priklausys ir dėlto negalima nei atsipalaiduoti, nei kažkaip nuvertinti, ką pandemija gali padaryti ekonomikai“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė V. Šapoka.
Pasak jo, augant susirgimų skaičiui, gali kristi verslo bei vartotojų lūkesčiai.
„Kuomet nustatytų atvejų skaičiai pradeda dvigubėti, tai iš tiesų kelia nerimą, dėl to, kad tie teigiami tiek verslo, tiek vartotojų lūkesčiai gali labai staigiai apsisukti, jeigu matysime ir toliau taip sparčiai didėjančius skaičius. Dėl to, atitinkamai, yra labai svarbios priemonės tą pandemiją suvaldyti“, – paaiškino ministras.
Finansų ministerija atnaujintą šių ir ateinančių metų ekonominės raidos scenarijų ketina skelbti rugsėjo 11 dieną. V.Šapoka teigė, kad panašu, jog komercinių bankų pastarosiomis dienomis pateikti ekonomikos vertinimai ir prognozės yra „arti tiesos, žinoma, su prielaida, jog pandeminė situacija drastiškai nepasikeis“.
Šią savaitę „Swedbank“ teigė, kad nepaisant koronaviruso krizės, dėl kurios Lietuva tris mėnesius gyveno karantino sąlygomis, šalies ekonomika šiemet trauksis 1,7 proc. – daug mažiau, nei prognozuota krizės įkarštyje.
„Swedbank“ taip pat mano, kad 2021 metais Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) turėtų augti 4,9 proc., 2022 metais – 3,4 proc.
SEB bankas teigia, kad Lietuvos ūkis šiemet susitrauks 1,3 proc., o 2021 ir 2022 augs po 3 proc.