Jo nuomone, Lietuva tapo vienu iš „blockchain” technologijos kompetencijų centrų Europoje. Apie tai šią savaitę Vašingtone viešėdamas ūkio ministras kalbėjo su Pasaulio ekonomikos forumo atstovais ir „blockchain” bendruomenės nariais.
„Lietuva niekada nebijojo ir buvo atvira inovacijoms. Tarptautinė bendruomenė itin pozityviai įvertino įstatymo pataisas, leidžiančias šalies keliuose testuoti savavaldžius automobilius, ir proveržį „blockchain“ technologijų pritaikymu sprendžiant kasdieniame gyvenime aktualias problemas. Tai leidžia Lietuvai išsiskirti ir būti pastebimai tarptautinės verslo bendruomenės, ieškančios produktams vystyti ir testuoti reikalingos investicijų vietos. Ši kompetencija ir toliau turi būti stiprinama”, – pranešime žiniasklaidai cituojamas V.Sinkevičius.
Ūkio ministro teigimu, kol kas daugiau diskutuojama apie pačią technologiją nei ieškoma būdų, kaip ją pritaikyti ne tik kuriant naujus verslo modelius ir produktus, bet ir gerinant viešųjų paslaugų kokybę. Esą jau dabar yra gerų pavyzdžių kai „blockchain“ technologija grįsti sprendimai padeda vartotojui gauti paslaugas greičiau ir paprasčiau. Vienas tokių pavyzdžių – lietuvių startuolis „Car vertical”.
Lietuvoje vis daugiau įmonių domisi ir ketina taikyti „blockchain" technologiją tokiose įvairiose srityse, kaip draudimas, finansinės paslaugos, švietimas.
Sausio pabaigoje Vilniuje buvo atidarytas tarptautinis „Blockchain“ technologijų centras, kuris veikia bendrame tinkle su tokiais centrais Melburne ir Šanchajuje. Šiame centre „blockchain“ technologijos entuziastai, startuoliai ir investuotojai gali dalytis idėjomis, geriausia praktika ir rasti patikimų partnerių projektams visame pasaulyje.