2016 10 03 /15:31

Valdiškas ir privatus darbas: naujasis Darbo kodeksas dar labiau išryškins skirtumus

Šios kadencijos Seimas darbą baigia taip ir neįvykdęs pažado – keisti Valstybės tarnybos įstatymą. Tai reiškia, kad darbo sąlygos ir garantijos privačiame sektoriuje ir valstybės tarnyboje nuo sausio 1 dienos dar labiau skirsis.
Flashmobas už naują Darbo kodeksą
Flashmobas už naują Darbo kodeksą / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Atostogos

15min pateikia esminius skirtumus. Labiausiai skiriasi išeitinės kompensacijos, darbo laikas, atostogos. Pagal naująjį Darbo kodeksą privataus sektoriaus darbuotojai, kurių yra per 830 tūkstančių, atostogų turės 20 darbo dienų per metus, o valstybės tarnautojams, kurių yra per 50 tūkstančių, išlieka sena tvarka, be to, didesnį stažą turintiems tarnautojams numatytos dar ilgesnės atostogos.

Privačiame sektoriuje ilgesnės atostogos paliekamos darbdavio valiai. Be to, darbuotojai po naujųjų galės būti atleidžiami neįrodinėjant svarbių priežasčių, o valdininkai su savo darbo vieta gali atsisveikinti tik tada, kai padarys grubių nusižengimų ar nusikaltimų.

Darbo kodeksas
Darbo kodeksas

Valstybės tarnyba sudaro mažiau nei septintadalį valstybinio sektoriaus, kuriame dirba per 350 tūkst. žmonių. Valstybės tarnautojai dirba statutinėse tarnybose (policijoje, muitinėje, įkalinimo įstaigose, priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose, diplomatinėje tarnyboje), Seimo, Prezidento, Vyriausybės kanceliarijose, ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigose, savivaldybėse, teismų, prokuratūrų administracijose (politikai, teisėjai ir prokurorai nėra valstybės tarnautojai, valstybės tarnautojai jiems padeda vykdyti funkcijas) ir kt. Valstybės tarnautojais nelaikomi šiose institucijose dirbantys asmenys, kurie atlieka techninį ar ūkinį darbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai