Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Valdžia apmokestino skaitytuvus ir spausdintuvus

Vadinamasis tuščios laikmenos mokestis bus mokamas už nespalvotus skaitytuvus bei visus spausdintuvus. Jis sieks 0,6–3 proc. įrenginio kainos, o konkretus jo dydis priklausys nuo įrenginio spartos – per minutę padaromų kopijų.
Vyriausybės valanda
Vyriausybės valanda / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Prognozuojama, kad dėl to išaugs spausdintuvų ir skaitytuvų kainos, nes mokestį mokės įranga prekiaujantys pardavėjai, o jų išlaidas dengs pirkėjai.

Seimas ketvirtadienį papildė reprografijos įrenginių, už kuriuos mokamos kompensacijos, sąrašą ir nustatė jų tarifus. Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos įsigalios nuo 2019 metų. Už jas balsavo 66 Seimo nariai, prieš – 4, o susilaikė 13.

Šis mokestis anksčiau mokamas už kopijuoklius.

Tuščios laikmenos mokestis Lietuvoje galioja nuo 2012 metų. Jį netiesiogiai susimoka kompaktinių, kietųjų diskų, kompiuterių, telefonų pirkėjai.

Kitomis pataisoms numatomos naujos teisių gynimo priemonės, kurios užkirstų kelią neteisėtam turinio atgaminimui ir paskelbimui internetinėje erdvėje.

Kūrėjams, ginant pažeistas teises, leista kreiptis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ir prašyti taikyti privalomus nurodymus tarpininkams. Pavyzdžiui, prašyti, kad interneto prieigos paslaugų tiekėjai blokuotų kūrinių prieigą internete, jeigu būtų nustatyta, kad autorių teise saugomas turinys neteisėtai viešai skelbiamas ar prieinamas.

Pataisomis taip pat koreguojamas kompensacijų paskirstymas ir panaudojimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų