Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vasara – kelionių metas. Ką daryti, kad atostogos neapkarstų?

Vasara – populiariausias ilgai lauktų atostogų ir kelionių metas. Sušvelninus COVID-19 apribojimus, daugelyje pasaulio šalių įspūdingai išaugo turistų ir poilsiautojų skaičius. Lietuva – ne išimtis: jau per pirmąjį pusmetį Lietuvos oro uostai aptarnavo daugiau nei 2,3 milijono keleivių, rašoma „Luminor“ pranešime žiniasklaidai.
Kelionė
Kelionė / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Finansai Atostogos

„Baltijos šalių gyventojai ypač aktyvūs buvo gegužę – turizmo paslaugoms mūsų klientai išleido beveik 4 kartus daugiau negu tuo pačiu metu pernai, o sandorių suma pakilo 10 proc. Kadangi per pastaruosius dvejus metus galimybės keliauti buvo ribotos, vėl pradėjus atostogauti užsienyje svarbu prisiminti veiksmus, užtikrinančius, kad jos būtų saugios, nesukeltų finansinių rūpesčių ir teiktų tik teigiamas emocijas“, – sako Reda Skersytė, „Luminor“ banko mokėjimo kortelių produkto vadovė. Ji pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad atostogomis nereikėtų nusivilti.

Užsisakykite kelionę saugiose svetainėse

Pirkite lėktuvo bilietus ir užsisakykite nakvynę tik patikimuose interneto puslapiuose, tuomet gausite įsigytą paslaugą ir nepateksite į sukčių rankas. Tai labai svarbu dėl to, kad atlikdami mokėjimus ar rezervuodami paslaugas turėsite įvesti mokėjimo kortelės duomenis. Jei matote riziką, kad jūsų kelionės planai gali pasikeisti arba rezervuojate išvyką, kuri vyks tik po kelių mėnesių, rekomenduojama užsisakyti skrydį ar viešbutį su galimybe jį atšaukti be papildomo mokesčio.

Praneškite savo bankui apie tolimą kelionę

Jei staiga savo mokėjimo kortele atsiskaitote kitoje šalyje, bankui tai gali pasirodyti įtartina – ypač tuo atveju, jei mokėjimo suma yra didesnė negu įprastai atliekamų mokėjimų. Kad išvengtų galimo sukčiavimo, bankas gali atšaukti mokėjimą arba užblokuoti mokėjimo kortelę iki to laiko, kol atsiras galimybė susisiekti su klientu. Todėl svarbu būti pasiruošus atsakyti į klausimus, kuriuos gali užduoti banko darbuotojas, norintis įsitikinti, jog sandorį tikrai įvykdė kortelės savininkas, o atliktos operacijos nėra apgaulingos. Jei norite išvengti minėtų nesklandumų, rekomenduojame iš anksto pranešti bankui apie svetur planuojamus mokėjimus, kad atliekant sukčiavimo prevenciją jie nepasirodytų įtartini.

Turėkite su savimi ne tik mokėjimo kortelę, bet ir grynųjų pinigų

Prieš išvykdami į kelionę įsitikinkite, kad jūsų mokėjimo kortele galima naudotis užsienyje, taip pat pasitikrinkite, kokie mokesčiai taikomi už naudojimąsi ja kitose šalyse. Kadangi ne visose šalyse plačiai naudojami atsiskaitymai banko kortele, kartais svarbu su savimi nešiotis nedidelę sumą grynųjų pinigų.

Jei turimų grynųjų pinigų nepakanka, prieš naudodamiesi bankomatu užsienyje pasitikrinkite, kokie mokesčiai taikomi už pinigų išgryninimą.

Įprastinę fizinę mokėjimo kortelę galima pakeisti skaitmenine pinigine – tuomet už pirkinius bus galima atsiskaityti telefonu ar išmaniuoju laikrodžiu.

Rinkitės atsiskaityti vietine valiuta

Jei keliaujate į šalį, kurioje vietinė valiuta nėra eurai, atsiskaitydami mokėjimo terminale verčiau pasirinkite mokėjimą atlikti vietine valiuta, kad nebūtų imamas papildomas mokestis už kiekvieną operaciją.

Įsigykite kelionių draudimą

Nerimas dėl netikėtų medicininių išlaidų, pamesto bagažo ar subraižyto nuomoto automobilio gali aptemdyti atostogas, todėl vertėtų iš anksto pasirūpinti kelionės draudimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?