Prieš daugiau kaip dešimtmetį valstybė iš esmės perėmė abiejų agentūrų kontrolę.
2008 metais kilus krizei hipotekos kreditavimo rinkoje, jos patyrė milžiniškus nuostolius ir buvo priverstos iš valstybės prašyti paskolų, kurių bendra suma sudarė beveik 190 mlrd. JAV dolerių.
„Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ JAV iždo departamentui jau grąžino visas gautas lėšas ir palūkanas ir D.Trumpo administracija šiuo metu rengia jų galimo rekapitalizavimo ir atskyrimo į privačias bendroves planą.
Tikslesnės informacijos apie planą kol kas nėra.
„The Wall Street Journal“ duomenimis, planas gali būti paskelbtas netrukus po JAV Darbo dienos, kuri šiemet bus švenčiama rugsėjo 2 dieną.
Manoma, jog administracijos parengtame plane bus numatyta aprūpinti agentūras pakankamu kapitalu, kad jos galėtų padengti nuostolius iš paskolų, jeigu nekilnojamojo turto rinką ištiktų nuosmukis.
Jeigu planas bus patvirtintas, „Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ galės galiausiai sugrįžti prie veiklos modelio, kurį taikė prieš finansų krizę.
„Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ būsto paskolų tiesiogiai nedalija. Agentūros iš bankų išperka hipotekos paskolas arba hipotekos lakštus ir tokiu būdu teikia likvidumą bankų sistemai.
Be to, bankai agentūroms moka komisinius už investuotojams teikiamas paskolų garantijas.
„Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ šiuo metu kontroliuoja hipotekos paskolas, kurių bendra vertė sudaro apie 5 trln. JAV dolerių.