Kol sutartys nepasirašytos, D.Kreivys negalėjo įvardyti paskolas teiksiančių bankų. Tačiau, jo teigimu, bankai pasirašys sutartis dėl 410 mln. Lt lėšų, tada prie šios sumos dar pridės savo 410 mln Lt. Visus 820 mln. Lt smulkiajam ir vidutiniam verslui bankai turės išdalyti per dvejus metus.
Skolinti šias lėšas turėtų penki komerciniai šalies bankai, derybos su jais turėjo būti pradėtos liepos pabaigoje. Vis dėlto iki šiol nėra aišku, kada bus pasirašytos sutartys su likusiais dviem bankais.
Kaip žurnalistams aiškino D.Kreivys, per susitikimą su R.Pelly buvo bandoma išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių pagalba Lietuvos verslui smarkiai atsilieka nuo grafiko. „Gavome paaiškinimus ir patikinimus, kad priemonė atsilieka dėl tikrai sudėtingų procedūrų, kad tai yra priemonė, kurią įgyvendinant Lietuva (iš Europos Sąjungos šalių – aut. past.) yra labiausiai pasistūmėjusi į priekį“, – kalbėjo ministras.
Tuo tarpu R.Pelly tikino, kad dialogas su Lietuva yra efektyvus. „Mums reikia išspręsti kai kuriuos klausimus, kai kuriuos techninius dalykus, kurie yra svarbūs tolesniam procesui“, – aiškino EIF vadovas. Jis išreiškė viltį, kad pasirašius sutartis rugsėjį bankams pavyks greitai mobilizuoti lėšas ir pradėti jas skolinti. „Jiems tai yra įprasta veikla“, – sakė EIF vadovas.