Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio teigimu, sumažinus GPM žmonės gaus didesnes pajamas ir palaikys ekonomikai atsigauti būtiną vartojimo lygį.
Anot jo, „Sandrauga“ taip pat siūlo svarstyti galimybę mažinti ir darbdaviui tenkančią darbo jėgos apmokestinimo dalį, taip išsaugant daugiau darbo vietų ir sumažinant „Sodros“ praradimus.
Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus teigimu, dėl sumažinus GPM papildomi pinigai patektų į finansiškai aktyvių žmonių sąskaitas.
„O padidėję asmeniniai finansai būtų protingai išleisti papildomoms reikmėms, kurios palaipsniui keltų šalies ekonomikos lygį“, – pranešime sakė V.Sutkus.
Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta antradienį sakė, kad siūloma laikinai – iki šių metų pabaigos – sumažinti šį mokestį ir taip padidinti visų dirbančių žmonių pajamas, paskatinti paklausą bei sušvelninti ekonomikos nuosmukį.
Finansų ministras Vilius Šapoka skeptiškai vertino tokį pasiūlymą ir teigė, kad yra kitų priemonių didinti žmonių pajamas.
Šiuo metu pagrindinis pajamų mokesčio tarifas yra 20 procentų.