2021 m., kai dėl ribojimo buvo dar tik svarstoma Seime, pataisų iniciatoriai tvirtino, kad šis žingsnis prisidės prie šešėlinės ekonomikos mažinimo, užtikrins darbuotojų socialines garantijas, stiprins darbuotojų teisę į teisingą apmokėjimą, skaidrins dienpinigių išmokėjimo sistemą.
Pagrindiniai pataisų iniciatoriai buvo tuometinis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.
Be to, viltasi, kad įsigaliojus pataisoms sumažės ir darbo ginčų – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos statistika rodė, kad 2020 m. 72 proc. darbo ginčų įvyko dėl darbo užmokesčio išmokėjimo, o 40 proc. iš jų – dėl išmokėjimo grynaisiais. Nuo praėjusių metų lapkričio įsigaliojo ir sandorių grynaisiais ribojimas – nuo tol ne pavedimu galima atsiskaityti tik iki 5 tūkst. eurų.
Nors su draudimu mokėti atlyginimą grynaisiais gyvename jau daugiau nei metus, kai kurie 15min kalbinti verslininkai sako, kad susiduria su nesklandumais. Vasarį jie ketina kreiptis į šalies vadovą, premjerę ir Seimą, kad būtų įvertinta, ar priėmus įstatymą šešėlinės ekonomikos mastai sumažėjo.