Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Verslas Teksase parodė dantis: už būtiniausias prekes prašo astronominių sumų

Vienoje degalinėje galonas (3,8 litro) degalų kainavo 20 dolerių. Viešbutis padvigubino ar net patrigubino kainas už kambarius. Vienas prekybininkas už dėžę vandens buteliukų prašė 99 dolerių – maždaug dešimčia kartų brangiau nei įprasta, rašo „The Washington Post“.
Teksaso verslininkus užvaldė godumas
Teksaso verslininkus užvaldė godumas / Žurnalisto Keno Klippensteino „Twitter“ paskyros nuotrauka

Pietų Teksase žmones nuskriaudė ne tik uraganas Harvey. Jiems tenka susidurti ir su plėšrūniškais verslininkais, kurie būtinas prekes pardavinėja už astronomines kainas. Generalinis valstijos atornėjus Kenas Paxtonas nuo trečiadienio ryto jau sulaukė beveik 700 skundų, kurių dauguma yra dėl smarkiai išaugusių vandens buteliuose, degalų, maisto ir kitų būtinų produktų kainų.

Keli žmonės pranešė apie tai, kad už galoną degalų Hjustone turėjo sumokėti 3,5 dolerio – 1,3 dolerio daugiau nei įprastai. Viena parduotuvė Hjustone už galoną degalų prašė net 20 dolerių. Neaišku, ar tokias kainas lėmė verslininkų godumas, ar perdirbimo operacijų dėl Harvio sustabdymas, tačiau atornėjus pradėjo tyrimą.

Kai kurie prekybininkai už buteliuką vandens prašė 8,5 dolerio, o visa dėžė jų kainavo net 99 dolerius. Atornėjaus biuro atstovės teigimu, naudotis krize ir kelti kainas Teksase yra draudžiama, ir už tokį piktnaudžiavimą yra numatomos reikšmingos baudos. Už vieną nusižengimą gali grėsti bauda iki 20 tūkst. dolerių. Jeigu tokio sukčiavimo aukos yra vyresnės nei 65 metų, bauda yra maždaug 10 kartų didesnė – iki 250 tūkst. dolerių.

Padėtimi galimai piktnaudžiaujančių įmonių pavadinimai nebuvo atskleisti.

„Twitter“ vartotojai dalijosi vandens buteliuose kaina – Hjustone vienas prekybininkas už dėžę su 24 buteliais prašė 42 dolerių. Perkant internetu kaina yra mažesnė – 16–30 dolerių. Kompanija paaiškino, kad keli darbuotojai nutarė vandenį pardavinėti dėžėmis, nors parduotuvė paprastai pardavinėja jį tik buteliukais.

„Tai yra akivaizdi klaida. Mes jaučiamės siaubingai dėl to, kad kompanijos tikslas yra padėti, o ne nuskriausti žmones“, – sakė „Best Buy“ atstovė.

Viename „Best Western“ viešbutyje norėjusi apsistoti 40 žmonių grupė turėjo sumokėti gerokai daugiau nei įprasta. Nors įprastai kambarys čia kainuoja beveik 120 dolerių, po nelaimės viešbutis užsiprašė beveik 322 dolerių, įskaitant mokesčius. Viešbučio atstovė tikino, kad klientams permoka buvo kompensuota.

VIDEO: Uragano sukeltas rekordinis potvynis užtvindė Hjustoną

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?