Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Verslininkai nebus baudžiami už mažareikšmius ženklinimo pažeidimus

Nuo šiol už mažareikšmį ženklinimo reikalavimų nesilaikymą verslo priežiūros institucijos verslininkams nebeskirs baudų ir nebereikalaus iš prekybos išimti prekių bei jas iš naujo paženklinti perklijuojant etiketes, kas neretai yra didesnė našta verslui nei baudos. Verslininkų bus prašoma ištaisyti mažareikšmius ženklinimo neatitikimus ženklinant naujas prekes, o netaisyklingai paženklintąsias leista realizuoti per tam tikrą laikotarpį.
Prekybos centras
Prekybos centras / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tokį Ūkio ir Teisingumo ministerijų inicijuotą memorandumą šiandien pasirašė trys priežiūros institucijos: Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

„Tai dar vienas ryžtingas žingsnis skatinant verslą prižiūrinčias institucijas kiek galima daugiau dėmesio skirti tam, kad verslui būtų lengviau dirbti ir verslininkai nebūtų baudžiami už įvairius mažareikšmius pažeidimus. Mūsų tikslas – kad valstybės institucijų priežiūra būtų padedanti, o ne trukdanti verslui“, – sveikindamas memorandumo pasirašymą sakė Premjeras Andrius Kubilius.

„Iki šiol ženklinimo pažeidimai sudarė apie 30 proc. maisto ir ne maisto prekių patikrinimų metu nustatytų teisės aktų reikalavimų pažeidimų, dalis iš jų – mažareikšmiai. Todėl inicijuodami šį memorandumą siekiame suformuoti praktiką, kad verslo priežiūros institucijos, atlikdamos patikrinimus vertintų riziką ir prioretizuotų darbus, susikoncentruotų ties verslo konsultavimu ir veiksminga apsauga nuo realių grėsmių, kurios gali sukelti pavojų žmogaus sveikatai. Šis memorandumas reiškia, kad verslininkai daugiau nesusidurs su neproporcingomis baudomis už mažareikšmius ženklinimo neatitikimus ir tai leis jiems susikoncentruoti į svarbesnius reikalavimus“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Teisingumo ministro teigimu, patrankos šūviais reikia šaudyti tuomet, kai reikia kovoti su dideliais ir iš tiesų grėsmę keliančiais dalykais. Deja, dar pasitaiko, jog ūkio subjektus prižiūrinčios institucijos visa jėga ir nuobaudomis užgriūva verslininkus už gana nereikšmingas smulkmenas, tokias kaip etiketėje supainiotos raidės ir panašiai.

„Ir iki dabar buvo galima koncentruotis tik į svarbius pažeidimus ir smulkmeniškai nesikabinėti prie realios žalos nedarančių mažareikšmių pažeidimų. Pamačius tokius pažeidimus už juos buvo galima nebausti ir netaikyti kitų priemonių, jei jos neatneša realios naudos. Realių pažeidimų prevencija, o ne kabinėjimasis prie smulkmenų yra tas standartas, kurį reikalaujame įsidiegti. Deja, realybėje įvyksta įvairiai, todėl ši vienareikšmė ir aiški deklaracija bus svarbus žingsnis įtvirtinant sveiko proto standartą verslo priežiūroje. Tikiuos jį kasdienėje savo praktikoje taikys ir visos kitos ūkio subjektus prižiūrinčios institucijos, jei to dar nedarė iki šiol“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Mažareikšmiais laikomi tokie ženklinimo reikalavimų nesilaikymo atvejai, kai dėl to nekyla reikšmingas pavojus ar žala vartotojų sveikatai, o jų klaidinimas yra nežymus.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos dar 2012 m. birželio 7 d. patvirtino minėtas rekomendacijas, kuriose bendrieji mažareikšmiai ženklinimo neatitikima yra šie:
• etiketėje yra gramatinių ir (ar) ne esminių vertimo (iš užsienio kalbos) klaidų, netikslumų;
• gaminio ženklinimo raidžių ar ženklų dydis neatitinka reikalavimo, tačiau yra suprantami ir lengvai įskaitomi;
• etiketėje vartojamos žodžių santrumpos arba netiksliai nurodytas gaminio pavadinimas;
• etiketėje sudedamųjų dalių grupių dalys nenurodytos mažėjimo pagal kiekį tvarka ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos