Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas ir Lietuvos draudikų asociacijos vadovas Andrius Romanovskis: „Ramybė ir kalbėjimasis, kad sprendimai bus priimami apgalvotai, ramiai ir ne to šoko terapijos principu ir kad bus kalbamasi ir ieškoma sutarimo. (...) Buvo jau prognozuojama, kad į centro kairę pakryps rinkėjų valia ir net jeigu mūsų su kairiaisiais požiūrio kampai skirsis tam tikrais klausimais, ypač gal mokesčių klausimais, tačiau neišgirdome nė iš vieno politiko gąsdinimų kažkokiais dalykais, tai tas nuteikia pozityviai.
Mes tikimės, kad sprendimai (dėl mokesčių – BNS) bus priimti vertinant ir pamatuojant geopolitinį kontekstą, nes ko dabar labiausiai trūko – iš dalies ir balsavimas tą parodo, – kad žmonės nori stabilumo ir prognozuojamumo, kad žmonės yra pavargę nuo to, kad vis kažkas bando kažką radikaliai keisti, reformuoti. Net „Nemuno aušra“, kuri yra pristatoma kaip radikali partija, savo ekonominėje programoje kalba apie tai, kad porą metų mokesčių sistemoje nieko nekeis ir kad nebus radikalių pokyčių.
Akivaizdu, kad tikėtis kažkokių mokestinių lengvatų ar mokesčių mažinimo yra naivu, bet tikėtis stabilumo ir nebloginimo situacijos, įskaitant per mokesčių drastišką kėlimą, tai tikriausia būtų svarbiausia.“
„Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis: „Švietimo sistemos tobulinimas ir kvalifikuotų darbuotojų pritraukimas Lietuvai yra prioritetas numeris vienas. (...) Kitas dalykas – tai imigrantai. Mes turėjome labai didelę imigraciją, kuomet tie imigrantai užpildė laisvas darbo vietas, prisidėjo prie ekonomikos augimo, bet atvyko iš labai siauro geografinio regiono, įsidarbino žemos pridėtinės vertės sektoriuose, (...) jų integravimas į visuomenę yra labai ribotas. Dar mažesnės jų galimybės prisidėti prie konkurencingos, klestinčios Lietuvos kūrimo. Ko Lietuvai trūksta – tai kvalifikuotų imigrantų, tai čia turėtų būti nukreiptas dėmesys, kad keistųsi imigracijos struktūra.