Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams pentadienį sakė, kad Vyriausybė įvykdė visus susitarimus.
„Ko negalime pasakyti apie kitą pusę. Suprantu, kad noras turėti vien tik naudą be įsipareigojimų yra beribis, o susitarimas yra abiejų pusių pareiga. Norėčiau išgirsti, kur mes ką nors sulaužėme, deja, tai socialinių partnerių tam tikra pozicija išreikšta“, – pridūrė premjeras.
S.Skvernelis teigė, kad Vyriausybė per trejus metus apie puse milijardo eurų sumažino mokestinę naštą.
„Pažiūrėkime, kas padaryta iš kitos pusės – kalbant apie šešėlį, ir kitus dalykus. Mes rasime būdų dirbti su šakinėmis asociacijomis, kurios išreiškė tokį norą“, – sakė premjeras.
Tuo tarpu verslo atstovai tvirtino, kad Vyriausybė demonstruoja nenorą veikti kartu.
„Matydami nepagarbą pasirašytiems susitarimams, socialiniams partneriams ir prisiimtiems įsipareigojimams, nevykstant dialogui, demonstruojant nenorą veikti kartu, ieškant subalansuotų sprendimų visoms valstybės pažangai reikalingoms reformoms, mes priversti trauktis iš Susitarimo dėl šalies pažangai būtinų reformų“, – rašoma penktadienį organizacijų išplatintame pranešime.
Pasak verslo atstovų, nors Vyriausybė įgyvendino įvairių šalies ekonomikai ir gyventojų gerovei būtinų reformų, dalis svarbių pokyčių neįvyko.
„Valdančioji dauguma ir vyriausybė neįvykdė struktūrinių reformų viešajame sektoriuje (mokyklų tinklas, universitetų jungimas, sveikatos reforma, etc.) ir buvo nueita lengviausiu keliu – didinami mokesčiai. Mūsų nuomone, tokia politika yra trumparegiška ir vedanti klaidingu keliu“, – teigia kreipimosi autoriai.
Tarp jų yra asociacija „Investuotojų forumas“ („Investors‘ Forum“), Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos verslo konfederacija.