„Koncentruojamės į tokias priemones, kurios leistų verslams atsitiesti po suvaržymų ir skatintų juos augti. Įvairūs duomenys rodo, kad į elektroninę erdvę ir skaitmenizaciją besiorientuojantis verslas yra stipresnis, inovatyvesnis ir atsparesnis netikėtiems iššūkiams. Šia priemone norime suteikti galimybę įmonėms perorientuoti savo veiklą – perkelti prekybą į elektroninę erdvę, diegti naujas klientų savitarnos sistemas, efektyvinti procesų valdymą ar įgyvendinti kitus veiklos skaitmenizavimo poreikius“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Dėl paramos gali kreiptis labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės. Jos gali gauti nuo 10 tūkst. iki 50 tūkst. eurų siekiantį finansavimą. Paramos intensyvumas – iki 75 proc. projekto vertės.
Pagal minėtą priemonę finansuojamos programinės įrangos, skirtos klientų savitarnos ir užsakymų valdymo sistemoms diegti elektroninėse prekybos platformose, įsigijimo, taip pat išteklių valdymo sistemos integravimo į elektroninės prekybos platformas išlaidos.
Praėjusiais metais „Verslios Lietuvos“ atliktas tyrimas parodė, kad nors karantino metu net 71 proc. Lietuvos verslų susidūrė su bendrų pardavimų sumažėjimu, kas antras džiaugėsi šoktelėjusiais pardavimais internetu ir prognozavo jų augimą ateityje. Dėl e.komercijos atsivėrusių galimybių net penktadalis mūsų šalies verslų nusprendė nebevykdyti fizinės prekybos ir tęsti veiklą tik internete.