Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Viceministrė: fintech sektoriaus augimui Lietuvoje erdvės yra

Lietuvai pirmaujant Europos Sąjungoje (ES) pagal finansinių technologijų (fintech) įmonių skaičių, šis sektorius dar gali augti tiek pritraukiant naujų didelių bendrovių, tiek dabar veikiančioms įmonėms aktyvinant veiklą, teigia finansų viceministrė Vaida Markevičienė.
Darbas iš namų
Darbas iš namų / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Norime, kad tos įmonės, kurios jau veikia Lietuvoje, jos galėtų pasiekti dar didesnį veiklos mastą (...) Kad jos Lietuvoje turėtų sąlygas augti, inovuoti, pasiekti dar daugiau klientų“, – penktadienį Kauno technologijos universitete vykusioje diskusijoje apie fintech sektorių sakė V.Markevičienė.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia 263 fintech įmonės, o 7 tūkst. jų darbuotojų iš Lietuvos aptarnauja 25 mln. klientų visoje Europoje.

V.Markevičienės teigimu, pagal įmonių skaičių Lietuva pirmauja žemyne: „Nominaliai turime daugiausiai įmonių Europoje“.

Jos teigimu, šalyje siekiama sudaryti kuo palankesnes sąlygas tiek veikiančių įmonių augimui, tiek pritraukti naujų – norima, kad Lietuvoje įsikurtų didesnės ir naujausias technologijas naudojančios bendrovės.

„Esame atviri, kad ateitų tos įmonės, kurios mato savo ateitį veikti iš Lietuvos, tačiau dedame aktyvius veiksmus, kad ateitų tos didesnės, inovatyvesnės įmonės, kurių poreikį matome, kad ta mūsų ekosistema taptų įvairesnė“, – kalbėjo viceministrė.

Anot jos, sėkmingą plėtrą geriausiai iliustruotų augančios įmonių pajamos, klientų ir darbuotojų skaičius.

„Pajamų augimas, turi augti darbuotojų skaičius, taip pat aptarnautų klientų skaičius. Tai šie trys komponentai ir parodo, kad mūsų sektorius auga, stiprėja ir įgyja konkurencinį pranašumą tarp kitų valstybių“, – teigė V.Markevičienė.

Finansų ministerijos atstovės teigimu, Lietuvos rinka dar neišnaudota, nes iki šiol fintech įmonių paslaugomis pasinaudojo tik trečdalis gyventojų ir įmonių: „Taip pat matome, kad dar yra erdvės ir vietiniam augimui, trečdalis gyventojų, įmonių, jau yra pasinaudoję šiomis paslaugomis“.

V.Markevičienė teigė, kad siekiant plėtros viena svarbiausių sąlygų yra saugumas ir patikimumas, o pagal tai Lietuva vertinama gerai.

„Šiai dienai Lietuva yra labai patikima ir saugi jurisdikcija kalbant tiek apie kibernetinį saugumą, tiek pinigų plovimo prevenciją“, – sakė V.Markevičienė.

Ministerijos duomenimis, tarp Lietuvoje veikiančių fintech įmonių daugiausiai yra elektroninių mokėjimų ir pinigų įstaigos, taip pat finansų įstaigoms sprendimus kuriančios informacinių technologijų bendrovės.

Lietuvos banko duomenimis, 2022 metais šalyje veikiančios fintech įmonės gavo 405 mln. eurų pajamų, jos pritraukė 67,9 mln. eurų investicijų.

Prognozuojama, kad sektoriaus pajamos visoje Europoje iki 2030 metų augs 5,5 karto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai