Tuo pačiu ji pripažįsta, kad valstybės sugalvotas paramos verslui skirstymo būdas finansų įstaigoms yra nepatrauklus.
Pasak Loretos Maskaliovienės, VMI negali perimti net dalies „Invegos“ funkcijų, pavyzdžiui, tiesioginio lėšų skolinimo arba bent jau paraiškų gauti paramą priėmimo.
„Informacinių technologijų, kurias VMI dabar turi, resursai leidžia prievolinius mokestinius santykius administruoti, bet neleidžia mokėjimų administruoti“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė viceministrė.
Pasak jos, papildyti VMI IT resursus užtruktų pusmetį, todėl dabar siekiama padidinti finansinių įstaigų ratą, kad valstybės paskolos ir kita parama greičiau pasiektų verslą.
VMI negali perimti net dalies „Invegos“ funkcijų, pavyzdžiui, tiesioginio lėšų skolinimo arba bent jau paraiškų gauti paramą priėmimo.
„Tas pats Lietuvos paštas yra ta finansinė įstaiga, kuri galėtų padėti irgi greičiau išdalinti paramą“, – parlamentarams aiškino L.Maskaliovienė.
Viceministrė be kita ko pripažįsta, kad paramos skirstymo tvarka nėra patraukli finansų tarpininkams, todėl iki šiol nepavyksta verslui gauti paramą.
„Sistema dalinti paskolas yra ne tik kad ne pelninga, bet ir nuostolinga, nes administravimo mokesčių pakankamai negauna, net nepasidengia kaštų“, – kalbėjo L.Maskaliovienė.
Tuo tarpu liberalas Kęstutis Glaveckas pasigedo ir komercinius bankus prižiūrinčio centrinio banko indėlio pritraukiant tarpininkus, kurie paskirstytų valstybės paramą verslui.
„Lietuvos banko pozicija galėtų būti principingesnė ir reiklesnė“, – teigė jis.
Pasak L.Maskaliovienės, nuo kitos savaitės verslas valstybės paramą gaus per Šiaulių banką. Kol kas yra pasirašyta vienintelė sutartis su sutelktinio finansavimo platforma „FinBee“.
Valstybės įsteigtos finansų įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) vadovas Kęstutis Motiejūnas komiteto narius informavo, kad šio trečiadienio duomenimis verslą pasiekė vos 2 proc. valstybės siūlomos paramos.
Pasak jo, „Invegą“ jau pasiekė paraiškos dėl 45 mln. eurų dydžio paramos, o dėl 31 mln. eurų jau yra priimti sprendimai arba pinigai išmokėti.
VMI sąraše įmonių, nukentėjusių nuo koronaviruso krizės, yra apie 50 tūkst. bendrovių.
Vyriausybė kovą patvirtino ekonomikos skatinimo paketą, kuriame ekonomikos skatinimui ir verslo likvidumui numatyta 2 mlrd. eurų.