Krentant rublio vertei, žmonių santaupos tiesiog tirpsta, o prasta ekonomikos padėtis nežada greitos išeities iš krizės. Tačiau Rusijoje yra ir dar viena didelė problema, kuri gali sukelti suirutę Rusijos periferijoje.
Nuo sausio pirmos savaitės darbo imigracija Rusijoje – daugiausia iš Vidurinės Azijos ir Kaukazo – sumažėjo 70 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.
Rusijoje, turinčioje 144 mln. gyventojų, gyvena ir mažiausiai 11 milijonų imigrantų iš Moldovos, Ukrainos, Uzbekijos ir Tadžikijos. Imigrantų skaičius į Rusiją augo metų metais, kurstydamas nesantaiką tarp vietinių rusų ir atvykėlių iš Vidurinės Azijos.
2014 metais Rusijoje 19 žmonių žuvo ir 103 buvo sužeisti etninio pobūdžio konfliktų metu. Imigrantai į Rusiją plūdo nepaisydami įtampos, nes ji galėjo pasiūlyti geresnes ekonomines perspektyvas nei imigrantų tėvynės.
Atvykėliai iš Vidurinės Azijos daug savo uždirbtų pinigų siųsdavo namo, todėl šios šalys tapo labai smarkiai priklausomos nuo emigrantų perlaidų. Pasaulio banko apskaičiavimu, 42 proc. Tadžikijos BVP sudaro į užsienį išvykusiųjų dirbti tadžikų atsiunčiami pinigai. Antroje vietoje – Kirgizija, kurios 32 proc. BVP sudaro emigrantų perlaidos.
2014 metais rublis palyginti su JAV doleriu smuko 40 proc., taigi perlaidų vertė sumenko beveik perpus. Todėl vis daugiau Vidurinės Azijos gyventojų, užuot keliavę dirbti į Rusiją, dabar lieka namuose.
2014 metais Rusijoje 19 žmonių žuvo ir 103 buvo sužeisti etninio pobūdžio konfliktų metu.
Negana to, per pastaruosius 6 mėnesius Maskva sukūrė naujų ribojimų imigrantams, pavyzdžiui, būtinybę išlaikyti rusų kalbos ir istorijos egzaminus.
Vis daugiau Vidurinės Azijos gyventojų liekant be darbo namuose, regione gali kilti politinių neramumų. Kuo tai gresia, galime įsivaizduoti prisimindami 2010 metų Kirgizijos revoliuciją.
2008 metais Rusija kartu su visu pasauliu įkrito į ekonomikos duobę. Statybos burbulas sprogo, daug bedarbių, daugiausia vyrų imigrantų grįžo į Kirgiziją, ir jau netrukus prasidėjo gatvių riaušės.
Dabar namo grįžta jau kiti darbų netekę žmonės – iš Rusijos jie važiuoja atgal pas savo korumpuotas vyriausybes. Todėl frazė „problemiška situacija“ yra per silpna apibūdinti situacijai regione ir jo perspektyvoms.