Nepalankiausiame scenarijuje, kurio pagrindu buvo atliktas testavimas, buvo numatyta, kad nedarbo lygis šalyje pakils iki 12 proc., bazinė palūkanų norma bus padidinta iki 4 proc., o būsto kainos kris 35 procentais.
Pagal tokį scenarijų apskaičiuotas „Royal Bank of Scotlant“ (RBS) pagrindinio kapitalo pakankamumo rodiklis sudarė 4,6 proc. ir šiek tiek viršijo būtiniausią 4,5 proc. santykį. Atitinkamas „Lloyds“ rodiklis siekė 5 procentus.
Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai rodo, kad Didžiosios Britanijos bankų sistemos branduolys tapo gerokai lankstesnis ir realią ekonomiką geba aptarnauti net ir itin nepalankiomis sąlygomis, – sako Markas Carney‘s.
Tuo tarpu „Co-Operative Bank“ pagrindinio kapitalo pakankamumo rodiklis smuko iki minus 2,6 procento.
„Co-Operative Bank“ pranešė, jog planuoja iki 2018 metų parduoti turto už 5,5 mlrd. svarų (8,6 mlrd. JAV dolerių). RBS ketina išplatinti obligacijų už 2 mlrd. svarų savo kapitalui paremti.
Nė vienas iš bankų neplanuoja išleisti naujų akcijų.
„Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai rodo, kad Didžiosios Britanijos bankų sistemos branduolys tapo gerokai lankstesnis ir realią ekonomiką geba aptarnauti net ir itin nepalankiomis sąlygomis“, – pareiškė Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas Markas Carney‘s.
Pasak centrinio banko, valstybės iš dalies valdomi RBS ir „Lloyds“ šiemet jau ėmėsi tam tikrų priemonių kapitalo pakankamumui padidinti ir iš jų nereikalaujama naujų planų, kurie leistų bankams padidinti lankstumą. Tuo tarpu „Co-Operative Bank“ turės pateikti centriniam bankui naują balanso mažinimo planą.
Iš didžiausių testuotų Didžiosios Britanijos bankų geriausi buvo HSBC rezultatai – jo pagrindinio kapitalo pakankamumo rodiklis minėtomis nepalankiausiomis sąlygomis sudarė 8,7 procento.
Atitinkamas „Barclays“ rodiklis siekė 7 proc., „Santander U.K.“ ir „Standard Chartered“ – po 7,1 proc., o „Nationawide Building Society“ – 6,1 procento.