„Jei galėsime užtikrinti visų gyvybiškai svarbių paslaugų ir prekių tiekimą bet kokiomis sąlygomis, tai bus pagrindinė mūsų atgrasomosios galios dalis“, – R.Bauerį citavo naujienų agentūra „Reuters“.
Jo teigimu, priešininko atgrasymas apima ne tik karinius pajėgumus, bet ir visų turimų karo priemonių panaudojimą.
„Tai matome iš didėjančio sabotažo aktų skaičiaus, ir Europa tai pajuto energijos tiekimo srityje. Manėme, kad turime susitarimą su „Gazprom“, bet iš tikrųjų turėjome susitarimą su Vladimiru Putinu. Tas pats pasakytina apie Kinijos infrastruktūrą ir prekes. Iš tikrųjų mes sudarome susitarimą su Xi Jinpingu“, – pažymėjo jis.
NATO admirolas taip pat atkreipė dėmesį į didelę Vakarų šalių priklausomybę nuo tiekimo iš Kinijos. Cheminiai komponentai raminamiesiems vaistams, antibiotikams, vaistams nuo uždegimo ir vaistams nuo hipotenzijos taip pat tiekiami iš Kinijos, pažymėjo jis.
„Esame naivūs, jei manome, kad Komunistų partija niekada nepasinaudos šia galia. Europos ir Amerikos verslo lyderiai turi suprasti, kad jų priimami komerciniai sprendimai turi strateginę reikšmę jų šalių saugumui. Verslas turi būti pasirengęs karo scenarijui ir atitinkamai pritaikyti savo gamybos ir platinimo grandines“, – aiškino R.Baueris.
Jo vertinimu, nors mūšius laimi kariuomenė, karus laimi ekonomika.
Praėjusį antradienį vokiečių leidinys „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ rašė, kad Vokietijos ginkluotosios pajėgos (Bundesveras) pradėjo vykdyti atskirą aiškinamąjį projektą su įmonių atstovais, siekdamos pasirengti galimam karui su Rusija.
Pasak straipsnio, vyriausybė parengė slaptą dokumentą „Vokietijos operatyvinis planas“ karinės invazijos atveju. Visų pirma jame išvardyti visi statiniai ir infrastruktūros objektai, kuriems reikalinga speciali apsauga kariniais tikslais. Dokumente taip pat pateikiamas išsamus veiksmų planas gynybos atveju.
Be to, parengtas specialus planas tiesioginio Rusijos ir NATO susidūrimo Rytų Europoje atveju. Teigiama, kad tokiu atveju Vokietija turėtų tapti transporto mazgu, per kurį į frontą būtų gabenami kariai, taip pat karinė įranga, maistas ir medikamentai. Viso dokumento apimtis – apie tūkstantis puslapių.
Spalio viduryje Vokietijos federalinės žvalgybos tarnybos vadovas Bruno Kahlas pareiškė, kad Rusija gali užpulti NATO iki 2030 m. Pasak jo, Vladimiras Putinas siekia ne tik išplėsti Kremliaus įtaką Europoje, bet ir išstumti JAV karinį buvimą iš žemyno, nes Jungtinių Valstijų išlaidos gynybai gerokai viršija Europos Sąjungos šalių išlaidas.
„Esame tiesioginėje konfrontacijoje su Rusija.“ B.Kahlas taip pat sakė, kad V.Putinas siekia ne tik užvaldyti Ukrainą, bet „iš tikrųjų siekia sukurti naują pasaulio tvarką“.
Anksčiau pats Rusijos prezidentas ne kartą aiškino, kad Rusija neketina kariauti su Šiaurės Atlanto aljansu, nes vien JAV išlaidos gynybai yra daug kartų didesnės nei Rusijos. Jis taip pat ragino netikėti pareiškimais apie Maskvos planus pulti Europą.
„Tai, ką jie sako apie tai, kad mes ketiname pulti Europą po Ukrainos, yra visiška nesąmonė, gąsdinti jos gyventojus vien tam, kad išmuštumėte iš jų pinigus, iš jos žmonių“, – šaipėsi V.Putinas.