„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniaus gyventojams – fiksuotas 35 litų „gyvatuko“ mokestis

Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma šilumos tiekimo įmonė „Vilniaus energija“ nuo gegužės 1–osios skaičiuos fiksuotą ir visiems gyventojams vienodą karšto vandens cirkuliacijos, arba „gyvatuko“ mokestį.
Klaipėdiečiai už šildymą ir šiltą vandenį įsiskolinę beveik 13 mln. Lt.
Gyvatukas / „Scanpix“ nuotr.

Jis bus 35,05 lito su pridėtinės vertės mokesčiu per mėnesį, pranešė „Vilniaus energija“.

Bendrovei šį mokestį turės mokėti tie Vilniaus gyventojai, kuriems, gegužės 1 dieną įsigaliojus naujai karšto vandens tiekimo tvarkai, karštą vandenį tieks „Vilniaus energija“.

„Vadovaudamiesi Energetikos ministerijos numatyta tvarka ir rekomendacijomis užtikrinsime sklandų karšto vandens tiekimą ir taikysime fiksuotą karšto vandens cirkuliacijos mokestį“, – pranešime teigė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Jei gyventojai iki gegužės neapsispręs arba nepasirinks kito apsirūpinimo karštu vandeniu būdo, jį tieks šilumos įmonė, sostinėje – „Vilniaus energija“, kuri bus atsakinga už karšto vandens kokybę, jo tiekimą bei apskaitą.

Energetikos ministerija tikina, kad žmonėms pasirinkus karšto vandens tiekėją, turėtų sumažėti „gyvatuko“ mokestis, nes nuostolius už nedeklaruotą karštą vandenį turės dengti pats tiekėjas.

Pasak ministerijos, dabartinė tvarką yra palanki tik šilumininkams, bet ne vartotojams – daugiabučių namų gyventojai moka už save, o per gyvatuko mokestį – už kaimynų „pavogtą“ ar nedeklaruotą karštą vandenį. Už neapskaitytą šilumą per metus sumokama apie 33 mln. litų.

 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų