Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus savivaldybės skola kiemsargiams – 22 milijonai litų

Orai už lango ir sinoptikų prognozės, kad artimiausiomis dienomis, o ir per Kalėdas, žiema nagų dar nerodys ir sniego neprivers, turėtų itin džiuginti Vilniaus savivaldybės valdininkus. Miestą tvarkančioms bendrovėms, kurių kiemsargiai prižiūri tvarką sostinėje, Vilniaus savivaldybės skola šiuo metu siekia nei daug, nei mažai – 22 mln. Lt.
Kiemsargis
Kiemsargis

Dar rugpjūtį Vilniaus kiemsargiai rengė piketus ir grasino streikuoti bei nedirbti savo darbų, jeigu sostinės savivaldybė nesuskubs sumokėti skolų įmonėms, kurios tvarko miestą. Tuomet Vilniaus vicemerui Jaroslavui Kaminskiui buvo įteikta peticija su reikalavimu išmokėti atlyginimus ir apie 400 kiemsargių parašų.

Praėjo keli mėnesiai, o situacija tik pablogėjo. Anot vienos iš miestą tvarkančių bendrovių „Naujamiesčio būstas“ atstovo Pauliaus Ugianskio, savivaldybė jau net nebežarsto pažadų, kada išmokės skolas. O pastarosios vien šiai įmonei pasiekė daugiau nei 10 mln. Lt. „Įmonė stengiasi iš vidinių resursų mokėti atlyginimus kiemsargiams, nors ir su vėlavimais. Situacija sudėtinga“, – neslėpė P.Ugianskis.

Įmonė stengiasi iš vidinių resursų mokėti atlyginimus kiemsargiams, nors ir su vėlavimais. Situacija sudėtinga, – neslėpė P.Ugianskis.

„Naujamiesčio būstas“ tvarko daugiau nei pusę miesto – visą Vilniaus centrą (Šnipiškes, Naujamiestį, Senamiestį, Žvėryną) bei dalį gyvenamųjų rajonų (Lazdynus, Karoliniškes, Viršuliškes, Pašilaičius, Šeškinę, Fabijoniškes), joje dirba beveik 500 kiemsargių ir garažo darbuotojų.

Vis dėlto jeigu per Kalėdas ar Naujuosius metus pradės snigti, miesto šaligatviai turėtų būti valomi. Bent jau P.Ugianskis užtikrino, kad kiemsargiai dirbs, kaip įprasta.

Vilniaus savivaldybė neneigia – skolos miestą tvarkančioms bendrovėms yra milžiniškos ir už 2013 metus siekia 22 mln. Lt. „Šiais metais jiems jau sumokėjome daugiau nei 20 mln. Lt. Tikimės, kad dalį įsiskolinimų pavyks padengti kitų metų pradžioje, prasidėjus naujiems biudžetiniams metams“, – tvirtina Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento vadovas Virginijus Pauža.

Anot V.Paužos, skolos susikaupė dėl to, kad sudėtinga Vilniaus savivaldybės situacija – bendra miesto skola šiuo metu siekia daugiau nei 1,3 mlrd. Lt.

Miestas 18 mln. Lt prarado dėl pasikeitusios Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimų, tačiau svarbiausia priežastis, kurią mini visi dabartiniai sostinės savivaldybės vadovai, yra netinkamas Vyriausybės Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pajamų planavimas, taikytas 2007-2010 metais.

Kiemsargių piketas prie Vilniaus miesto savivaldybės praeitą vasarą.
Kiemsargių piketas prie Vilniaus miesto savivaldybės praeitą vasarą.

„Vilniuje liekanti GPM dalis 2013 m. tesiekia 42 proc., tuo pat metu, kai kitiems Lietuvos miestams liekanti ten surenkama GPM dalis yra kur kas didesnė – Kaune ir Klaipėdoje ji yra per 85 proc., t.y. kalbant faktais 2013 m. vilniečių indėlis į valstybės iždą 25 kartus didesnis nei Kauno ir 22 kartus didesnis nei Klaipėdos gyventojų“, – Vilniaus mero Artūro Zuoko itin mėgstamą pavyzdį pateikė ir V.Pauža.

Kitų metų Vilniaus biudžetas bus kiek didesnis, nei šiemet, papildomos lėšos numatomos grąžinti skoloms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos