„Ryškiausias augimo tendencijas demonstruoja elektroniniai atsiskaitymai. Tai reikšmingas signalas apie vis labiau įsibėgėjantį gyventojų įpročių keitimąsi. Prie to prisideda ir populiarėjantys bekontakčiai mokėjimai, kuriuos dėl akivaizdaus laiko taupymo jau spėjo pamėgti mūsų gyventojai. Atsiskaitymų negrynaisiais mastą galima sieti su inovatyvumo ir pažangos plėtra mūsų šalyje“, – sako LBA prezidentas Mantas Zalatorius.
Tokios augimo tendencijos fiksuojamos jau kelerius metus iš eilės. Atsiradus momentiniams mokėjimams, kuriems bankai jau aktyviai ruošiasi, galima tikėtis dar didesnio elektroninių atsiskaitymų proveržio.
Nepaisant teigiamų tendencijų, atsiskaitymų negrynaisiais plėtrai mūsų šalyje dar yra daug vietos. Europos centrinio banko duomenys rodo, kad Lietuvoje atsiskaitymų grynaisiais dalis (pagal vertę) siekia 62 proc. ir šiuo rodikliu lenkiame tokias valstybes kaip Austrija, Slovėnija, Slovakija ir kai kurias Pietų Europos šalis, kuriose atsiskaitymų grynaisiais dalis dar didesnė, bet atsiliekame nuo Latvijos, Estijos, Vokietijos, Belgijos ir kitų šalių.