Kiek pinigų įnešiu?
Kaip 15min teigė Šiaulių banko Privačių paslaugų departamento direktorė, šeimos finansų ekspertė dr. Dalia Kolmatsui, pirmąja pakopa laikome „Sodrą“. Čia neturime pasirinkimo nemokėti socialinio draudimo įmokų ir ši dalis, tikėtina, sudarys didžiąją dalį gyventojo pajamų, kai jis išeis į pensiją, jei jis neturės kitų pajamų šaltinių senatvėje.
Dalyvaujant antroje pensijų pakopoje gyventojų įmokos priklauso nuo jų atlyginimo. Kas mėnesį automatiškai nuo jų algos yra nuskaitoma suma – 3 proc. nuo visų draudžiamųjų pajamų. Prie to prisideda ir valstybė – ji antroje pakopoje kaupiančiajam prideda 1,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio per mėnesį.
Trečia pensijų pakopa veikia tuo pačiu principu, kaip ir antra pakopa, tačiau tai – savanoriškas kaupimo būdas. Pats kaupiantysis nusprendžia, kokiu periodiškumu ir kiek pinigų nori pervesti į pensijų fondą, informuoja „Luminor“.
Bet ar žinojote, kad papildomai lėšų galima pervesti ne tik į trečios, bet ir į antros pakopos pensijų fondą? Antros pakopos pensijų fonde esantis asmuo gali kaupti daugiau nei 3 proc. nuo savo atlyginimo.
PLAČIAU SKAITYKITE: Ne visi kaupiantys pensijai antroje pakopoje žino apie papildomą galimybę: ją pritaikius, galioja ir lengvata