„Šiai dienai vidutinis vartotojas išleidžia apie 2 eurus per mėnesį. Mes manome, kad kaina yra esminis elementas, kad paskatintume žmones daugiau naudotis paslaugomis, todėl ir atsirado ta maždaug trečdaliu sumažinta šiuo metu esanti faktinė kaina“, – antradienį žurnalistams sakė LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Jo teigimu, bankų rinkoje šiuo metu jau siūlomi paslaugų krepšeliai, tačiau jų apimtis yra mažesnė nei siūlomas su mokėjimo sąskaita susijusių paslaugų krepšelis, o kaina vyrauja nuo maždaug 1,5 iki 2 eurų.
„Be jokios abejonės, (siūlomas – BNS) kainų ribos arba lubų sumažinimas yra tikrai esminis, bet manome, kad tai turėtų paskatinti būtent prie paslaugų plėtros. Be jokios abejonės, bankai čia turės ir turi šiuo metu kitokią nuomonę“, – pripažino LB vadovas.
Lietuvos bankas siūlo apriboti kai kurių mokėjimo paslaugų įkainius
Su mokėjimo sąskaita susijusių būtiniausių bankų paslaugų, įskaitant pervedimus ir grynųjų pinigų išėmimą iš bankomatų, kainas ketinama reguliuoti. Kainų apribojimai įsigaliotų, Seimui priėmus Mokėjimų įstatymo pakeitimus, kuriais būtų įgyvendinama Mokėjimo sąskaitų direktyva, pranešė Lietuvos bankas.
„Su banko sąskaita susijusios mokėjimo paslaugos yra tapusios būtinybe, todėl siekiame, kad jomis galėtų naudotis kuo daugiau gyventojų, o paslaugų kaina būtų prieinama. Sudarėme būtiniausių mokėjimo paslaugų rinkinį – pradedant lėšų pervedimais ir baigiant grynųjų pinigų išėmimu iš bankomato. Šiam paslaugų krepšeliui būtų nubrėžta kainos riba, kurios bankai ir kredito unijos, elektroninės pinigų įstaigos negalėtų peržengti“, – pranešime spaudai sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Į krepšelį siūloma įtraukti būtiniausias kas mėnesį teikiamas paslaugas, kurios būtų teikiamos be papildomų mokesčių: ne mažiau kaip 10 bet kokių pervedimų internetu, neribotas į sąskaitą pervestų lėšų įskaitymas, 550 eurų ir daugiau išgryninimas bankomate Lietuvoje, banknotų įnešimas į sąskaitą banko ar unijos parinktose vietose – pavyzdžiui, bankomate, mokėjimo kortelės išdavimas, atnaujinimas ir atsiskaitymai ja, sąskaitos atidarymas, tvarkymas, saugi prisijungimo prie elektroninės bankininkystės priemonė (kodų generatorius ir panašiai). Visos šios operacijos turės būti atliekamos eurais.
Anot V.Vasiliausko, bankai ir unijos privalės pasiūlyti mokėjimo paslaugų krepšelį, tačiau vartotojai galės laisvai pasirinkti – ar nemokamai pereiti prie jo, ar naudotis standartiniais įkainiais ir kitais mokėjimo paslaugų teikėjų pasiūlymais.
„Būtiniausių paslaugų krepšelis ir kitų Mokėjimo sąskaitų direktyvos reikalavimų įgyvendinimas užtikrins didesnį įkainių skaidrumą ir konkurenciją tarp mokėjimo paslaugų teikėjų“, – tvirtino V.Vasiliauskas.
Jo teigimu, Seimui priėmus pataisas, krepšelis galėtų būti prieinamas jau 2016 metais.