Vitas Vasiliauskas: Dėl eurų klastojimo jaudintis nereikėtų

Lietuvoje per pirmąją savaitę nustačius apie 40 atsiskaitymų suklastotais eurais atvejų, centrinio banko vadovas ramina, jog tai yra labai mažai ir dėl to jaudintis nereiktų
Tiesioginėje 15min.lt konferencijoje – Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas
Vitas Vasiliauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

.„Taip, šiai dienai mes turime apie 30 atvejų (iki sausio 7 dienos – BNS), dažniausiai padirbinėjami 20 ir 50 eurų banknotai, turime keletą atvejų – 100. Šiaip kiekiai iš tikrųjų yra niekingai maži. Galiu pasakyti, kad per 2013 metus mes esame susidūrę su 500-600 atvejų padirbtų litų. Dabar mes kalbame apie 30 atvejų padirbtų eurų“, – penktadienį po Euro įvedimo koordinavimo komisijos posėdžio žurnalistams sakė V.Vasiliauskas.

Jis teigė, kad Lietuva šiuo požiūriu nesiskiria nuo Latvijos ir Estijos, kuri buvo panaši situacija.

V.Vasiliausko teigimu, daugiausia padirbtų eurų aptinkama Kaune: „Koncentracija padirbtų eurų vyrauja kažkur apie vidurio Lietuvą. Na, yra tam tikri nacionaliniai ypatumai“.

LB vadovas patarė gyventojams atidžiau elgtis su pinigais.

„Patarimas žmonėms būtų trys P principas: pačiupinėk, pažvelk ir pasukiok, ir viskas. Iš tikrųjų atidžiau reikia elgtis su pinigais, be abejo, tai yra naujas pinigas, nauja valiuta, todėl reikia, jeigu kalba eina apie didesnes sumas, tikrai tikrinčiau, eičiau į banką ir naudočiau reikiamas priemones“, – kalbėjo V.Vasiliauskas.

Lietuvoje per pirmas 8 dienas nuo euro įvedimo jau buvo apie 40 atvejų, kai bandyta atsiskaityti padirbtais eurais. Daugiausia tokių atvejų Kaune, tačiau padirbtomis kupiūromis atsiskaityti bandyta ir Klaipėdoje, Vilniuje, Alytuje, Panevėžyje, Telšiuose.

Lietuva eurą įsivedė sausio 1-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai