Taip pat neturėtų būti patenkintas banko prašymas, kad V.Antonovas pateiktų jo valdomo turto visame pasaulyje sąrašą pagal gegužę teismo priimtą turto įšaldymo nurodymą, sakė jo advokatas Ianas Millas. Toks sąrašas galbūt leistų pateikti kaltinimus V.Antonovui Lietuvoje ir prisidėti prie jo išdavimo, nurodė I.Millas.
„Esama pavojaus mano kliento gyvybei, jeigu jis būtų grąžintas į Lietuvą. Ši byla siejasi su mano kliento politine motyvacija ir Lietuvos valdžios vykdomu persekiojimu, ir esama rizikos, kad jo teismas nebus teisingas“, – teismo posėdyje Londone sakė advokatas. Jis nedetalizavo, kokia grėsmė jo klientui gresia.
Turto įšaldymas ir draudimas leisti pinigus be turto sąrašo yra „bedantis“, sakė „Snorui“ atstovaujantis advokatas Antony's Zacarolis. Pasak jo, bankininkas yra deklaravęs tik „namelį“ Šveicarijoje.
„Jeigu mano klientas rengtųsi ką nors daryti su savo turtu, jis tai jau būtų padaręs“, ir tai reikštų, kad sąrašas nebūtų toks naudingas, kaip mano bankas“, – sakė I.Millas.
„Jeigu jis rengiasi būti nesąžiningas, jis paprasčiausiai neįtrauks to į rašytinius parodymus“, – pridūrė advokatas.
„Snoro“ bankroto administratoriaus prašymu Jungtinės Karalystės teismas gegužę nurodė areštuoti iki 492 mln. eurų (1,699 mlrd. litų) vertės V.Antonovo turto. Anglijos ir Velso Aukštojo teisingumo „Queen's Bench“ Komercijos teismo gegužės 18 dienos nutartyje nurodoma, kad areštuojamas V.Antonovui tiesiogiai ir netiesiogiai priklausantis nekilnojamasis turtas, jo valdomi įmonių vertybiniai popieriai, bankų sąskaitose laikomos lėšos bei kitas bankams patikėtas turtas.
Teismas areštavo tris nekilnojamojo turto objektus Jungtinėje Karalystėje, taip pat po vieną objektą Jūrmaloje (Latvija) ir Limasolyje (Kipras), V.Antonovui priklausančias Jungtinės Karalystės bendrovių „Conversgroup Holding“, „Convers Sports Initiatives“, „Pensions Bank“ bei dar 21-os kitose pasaulio šalyse registruotos įmonės akcijas ir vertybinius popierius.
Taip pat areštuota 19 sąskaitų Ukrainos, Šveicarijos, Rusijos, Latvijos, Austrijos ir Didžiosios Britanijos bankuose.
Teismas leido V.Antonovui per savaitę išleisti iki 5 tūkst. eurų (17,3 tūkst. litų) einamosioms išlaidoms ir „protingą“ lėšų sumą teisinėms paslaugoms. Prieš išleisdamas lėšas, V.Antonovas turi informuoti „Snoro“ teisininkus apie jų šaltinį. Teismo nutartis taip pat nedraudžia jam vykdyti normalias bei priimtinas verslo operacijas.
Lietuvos Generalinė prokuratūra pernai lapkričio 14 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl banko „Snoras“ galbūt apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo.
Netrukus po to V.Antonovas ir buvęs „Snoro“ prezidentas ir akcininkas Raimondas Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, R.Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Jiems išduotas Europos arešto orderis, šiuo metu abu įtariamieji yra Londone.
R.Baranausko ir V.Antonovo ekstradicijos byla Londone nagrinėjama nuo 2011 metų lapkričio pabaigos, patys įtariamieji nesutinka būti perduoti Lietuvai.
Birželį pateiktame orderyje buvusiems „Snoro“ akcininkams pareikšti įtarimai dėl maždaug apie 1,7 mlrd. litų vertės „Snoro“ turto pasisavinimo. Gegužės pradžioje išduotame orderyje A.Baranauskas ir V. Antonovas buvo kaltinti iššvaistę 700 mln. litų, o pernai lapkričio 22 dieną – 987 mln. litų.
Lapkričio 16-ąją nacionalizuotam bankui „Snoras“ bankroto byla Vilniaus apygardos teisme iškelta pernai gruodžio 7-ąją.