VMI: muzikos prekių e.parduotuvė nedeklaravo daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad atlikus e.parduotuvės, kurioje prekiaujama vinilinėmis ir kompaktinėmis plokštelėmis, audio kasetėmis bei įvairia atributika, kontrolę, nustatyta daugiau nei 300 tūkst. eurų nedeklaruotų pajamų ir 60 tūkst. eurų mokesčių. Iš nustatytų papildomai mokėtinų mokesčių 27 tūkst. eurų PVM bus perskirstyti ES valstybių narių mokesčių administratoriams, rašoma VMI pranešime spaudai.
Patefonas
Patefonas / 123RF.com nuotr.

„Veiklą vykdęs gyventojas 2020-2022 m. nedeklaravo pardavimų klientams iš JAV bei ES. Pardavėjas nebuvo registruotas PVM mokėtoju nei Lietuvoje, nei kitose ES valstybėse narėse, taip pat nebuvo OSS sistemos dalyviu,“ – sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius.

Primename, kad nuo 2021 m. liepos 1 d. visoje ES e.prekybai ir e.paslaugoms yra taikoma vieno langelio schema OSS (angl. One Stop Shop). Šios sistemos dėka verslas, kurio veikla apima daugiau nei vienos ES valstybės narės teritoriją, gali paprasčiau deklaruoti ir sumokėti PVM. Tai yra besinaudojantys sistema registruojasi, deklaruoja ir moka PVM vienoje ES valstybėje narėje, neatsižvelgiant į tai, kad paslaugas teikia ir (ar) prekes tiekia keliose.

Verslas OSS sistemoje registruojasi toje ES valstybėje narėje, kurioje turi nuolatinį padalinį / yra įsikūręs. Jei prekių pardavėjas ar paslaugos teikėjas nesiregistruoja OSS sistemoje, tada registruotis PVM mokėtoju reikia tose ES valstybėse narėse, kurių neapmokestinamiesiems asmenims tiekiamos prekės ir/ar paslaugos.

Registruotis OSS sistemoje privaloma tada, kai bendra į kitas ES valstybes nares neapmokestinamiesiems asmenims parduotų prekių ir (arba) suteiktų paslaugų vertė einamaisiais ir / ar ankstesniais kalendoriniais metais viršija 10 tūkst. eurų.

„OSS sistema leidžia valstybėms realiu laiku keistis duomenimis apie jos naudotojus. Siekiant nustatyti galimus piktnaudžiavimo atvejus VMI taip pat vertina turimus ir mokesčių mokėtojų deklaruotus duomenis, duomenis gaunamus iš kitų ES valstybių narių mokesčių administratorių, Lietuvos ir užsienio finansų įstaigų bei skelbiamą informaciją viešoje erdvėje ir internete,“ – sako Rolandas Puncevičius.

E.prekyba yra viena iš VMI prioritetinių kontrolės sričių. Kontroliuodama komercinę veiklą internete VMI per 2021 – 2022 metus iš viso atliko 541 kontrolės veiksmą. Papildomai nustatyta 8,7 mln. eurų mokėtina suma, iš jų 1,6 mln. eurų mokesčių - dėl bendrovių nedeklaruotų nuotolinės prekybos ir elektroninių paslaugų pajamų, kurios turi būti apmokestinamos PVM Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis