„Glaudžiai bendradarbiaujame su Ukrainos savivaldybių administracijomis, girdime jų poreikius ir stengiamės padėti – teikiame įvairią humanitarinę pagalbą. Be automobilių praėjusiais metais taip pat perdavėme konfiskuotų keltuvų, guminių valčių, nardymo įrangos, žibintų, žibintuvėlių prožektorių, stalinių lempų. Bendrai Ukrainai perduota konfiskuoto turto iš viso už beveik 200 tūkst. eurų,“ – sako VMI kancleris Dainius Jasiulis, pridurdamas, kad artimiausiu metu paramai taip pat bus perduota mobilių telefonų ir planšetinių kompiuterių už daugiau nei 11 tūkst. eurų.
Transporto priemonės perduotos Bučos, Skviros (Kijevo sritis), Kramatorsko (Donecko sritis), Chmelnickio (Chmelnickio sritis), Narodičių (Žitomiro sritis) miestų, Černobajevkos kaimo admininistracijos (Chersono sritis) atstovams. Daugiausiai tai dyzelinių variklių, didesnio pravažumo transporto priemonės, pavyzdžiui, visureigiai, vienatūriai, vilkikai, krovininiai automobiliai, mikroautobusai ir keleiviniai autobusai, universalo kėbulo tipo automobiliai.
Į VMI apskaitą perimamos tik identifikuotos, tinkamos eksploatuoti transporto priemonės, kurias galima realizuoti. Po perėmimo į VMI apskaitą automobiliai, jei nėra perduodami humanitarinei pagalbai ar patikėjimo teise Lietuvos biudžetinėms įstaigoms, perduodami parduoti įmonėms, su kuriomis, atlikus viešąjį paslaugos pirkimą, VMI yra sudariusi pardavimo paslaugų teikimo sutartis. Šios automobilius parduoda tomis kainomis, kokios buvo nustatytos perimant juos į VMI apskaitą. Jei transporto priemonės vertė didesnė kaip 7 tūkst. eurų, ji parduodama skelbiant viešąjį konkursą.
Iš viso pernai VMI realizavo apie 2,1 tūkst. transporto priemonių, už kuriuos gauta ir į valstybės biudžetą pervesta daugiau nei 2,6 mln. eurų. Šiuo metu parduodami 384 automobiliai, kurių bendra vertė apie 684 tūkst. eurų. Daugiau informacijos apie parduodamą valstybei perduotą turtą galima rasti čia.
Primename, kad VMI nei transporto priemonių, nei kito turto pati nekonfiskuoja. Konfiskuotas turtas perimamas į apskaitą ir realizuojamas, o konfiskuotos lėšos iš karto pervedamos į valstybės biudžetą. Sprendimus dėl konfiskavimo priima teismai ir / arba administracinius nusižengimus ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija.