„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

VMI ragina smulkiuosius verslininkus pajamų deklaravimo neatidėti paskutinei dienai

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus jau deklaravo daugiau nei 61,4 tūkst. gyventojų. Deklaracijas iki gegužės 2 dienos už minėtą laikotarpį dar turi pateikti beveik 181,6 tūkst. savarankiškai dirbusių gyventojų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lietuvoje prasidėjo pajamų deklaravimas
Lietuvoje prasidėjo pajamų deklaravimas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikti gyventojams privalu net ir tuo atveju, jeigu iš vykdomos individualios veiklos nebuvo gauta pajamų. VMI dar laukia didžiosios dalies, apie 75 proc., pernai individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimus) vykdžiusių gyventojų pajamų deklaracijų,“ — sako VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pernai pajamas iš individualios veiklos (už 2017 metus) deklaravo beveik 226,3 tūkst. gyventojų, jų deklaruota gautų pajamų suma — daugiau 1,9 mlrd. eurų. VMI patirtis rodo, kad individualią veiklą vykdantiems gyventojams dažnai kyla klausimų pildant ir teikiant deklaracijas, todėl, nors iki deklaravimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, dar liko daugiau nei trys savaitės, gyventojų prašoma pajamų deklaravimo nepasilikti paskutinei dienai. Savarankiškai dirbančių gyventojų, kurie 2017 m. savarankiškai pateikė pajamų deklaracijas buvo apie 152 tūkst.

„Kai kuriems gyventojams prireikia tik minimalios VMI konsultantų pagalbos, tačiau kitų situacijos specifinės ir jiems reikalingas detalesnis išaiškinimas,“ — „užkulisius“ atskleidžia VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė, pridurdama, kad siekdama palengvinti deklaravimo procesą individualią veiklą vykdantiems gyventojams, VMI šiemet sukūrė naują e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS.

Iki šiol individualią veiklą vykdantiems gyventojams VMI negalėjo pilnai užpildyti preliminariųjų deklaracijų, nes privalomus deklaruoti duomenis apie gautas individualios veiklos pajamas ir patirtas išlaidas turi tik patys gyventojai. Tiems, kurie naudos virtualųjį buhalterį i.APS, visa tai pasikeis jau 2020 m. Pagal i.APS vedamo Pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, VMI jiems kitąmet užpildys preliminariąsias deklaracijas už 2019 metus, kurias patikrinus, ar duomenys teisingi, beliks tik pateikti.

Nemokama programa, kuri leidžia gyventojams veiklos pajamas ir išlaidas vesti el. būdu ir atsisakyti popierinių apskaitos dokumentų, galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS — per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pajamas ir išlaidas vesti internetu galima pradėti bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne virtualiu buhalteriu i.APS. Šiuo metu paslauga jau sėkmingai naudojasi beveik 1,2 tūkst. individualios veiklos vykdytojų. Daugiau informacijos apie virtualų buhalterį i.APS galima rasti čia.

Naujausiais VMI duomenimis, nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius gauta apie 739 tūkst. pajamų ir 28 tūkst. turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – 66 tūkst. Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius pajamų deklaracijas pateikė iš viso 606 tūkst. gyventojų. Daugiau nei 398 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta beveik 79 mln. eurų GPM permokų suma. Beveik 129 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti 55 mln. eurų GPM.

VMI taip pat primena, kad 2019 m. pirmą pusmetį, iki š. m. liepos 1 d., visiems mokesčių mokėtojams yra suteikiama vienintelė galimybė deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Tokia proga yra suteikiama pirmą bei vienintelį kartą ir ateityje analogiška galimybe pasinaudoti mokesčių mokėtojai nebegalės. Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius taikomas visiems – ir gyventojams, ir įmonėms, jei jie nėra bankrutuojantys / bankrutavę ar restruktūrizuojami. Norėdami pasinaudoti šia galimybe gyventojai turi pateikti arba patikslinti senas deklaracijas t. y. deklaracijas už 2014-2017 m.

Visą aktualią informaciją apie 2018 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje „2018 m. pajamų ir turto deklaravimas“. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs