„Pasirašėme susitarimą, pirmąją šio Inovacijų klubo deklaraciją, ir kartu su verslo ir pilietinės visuomenės atstovais norime aptarti jos turinį bei pateikti konkrečių rekomendacijų“, – po deklaracijos pasirašymo penktadienį spaudos konferencijoje Vokietijos mieste Maince sakė V. Wissingas.
„Norime būti tokioje padėtyje, kad galėtume pasakyti: štai ko tikimės iš naujosios Komisijos (Europos Komisijos – BNS)“, – pridūrė jis.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad norint konkuruoti su Kinija ir kitomis inovacijų gigantėmis, kurios kelia žemesnius standartus darbuotojų gerovei ir sveikatai, Baltijos šalims bendradarbiavimas su Vokietija yra itin svarbus.
„Vokietija yra strateginė Lietuvos, Baltijos šalių partnerė, ir ne tik prekybos, ekonomikos ar nacionalinio saugumo, bet ir inovacijų, skaitmeninių reikalų srityse“, – sakė A. Armonaitė.
„Norint su jomis konkuruoti, nebūtina siekti tokio lygio. Turime būti dar atviresni, dar aktyvesni ir laikytis atviresnio požiūrio. Infrastruktūros, nacionalinio saugumo, kai kurių paslaugų teikėjų, kuriems galbūt kelia tam tikrą susirūpinimą liberalios demokratijos, atžvilgiu, ir akivaizdu, kad turime imtis priemonių“, – konferencijoje kalbėjo A. Armonaitė.
Latvijos aplinkos ir regionų plėtros ministrė Inga Berziņa teigė, kad šis susitarimas – ilgalaikio inovacijų augimo Baltijos šalyse pradžia.
„Svarbiausia – bendros pastangos ir bendradarbiavimas, kurio vaisius matome jau šiandien. (...) Norint toliau plėtoti inovacijų ir skaitmeninimo sektorių turime suprasti, tai ne sprintas, o maratonas. Mūsų laukia daug iššūkių“, – teigė I. Berziņa.
„Tai ne tik gražus klubas, kuris vakar pirmą kartą įvyko fiziškai, bet ir didesnio judėjimo pradžia“, – teigė Estijos ekonomikos reikalų ir informacinių technologijų ministras Tiitas Riisalo'as (Titas Risalas).
Inovacijų klubas yra neformali inovatyvių Europos Sąjungos (ES) valstybių narių darbo grupė, kuri ieško būdų, kaip paskatinti spartesnį sprendimų dėl politikos formavimo ir įgyvendinimo priėmimą skaitmeninės transformacijos ir inovacijų srityje.
Vokietijoje pasirašytas dokumentas toliau bus plėtojamas šalių ekspertų lygmeniu, jo pagrindu bus suformuluoti ir pateikti konkretūs pasiūlymai dėl naujosios skaitmeninės darbotvarkės. Planuojama, kad išsami dokumento versija bus parengta 2024 metų pavasarį arba vasaros pradžioje ir vėliau išsiųsta Europos Komisijai.