Manheime įsikūrusio Europos ekonominių tyrimų centro (ZEW) ekonominių lūkesčių indeksas, palyginti su birželio mėnesiu, nukrito 25,8 punkto iki minus 53,8 punkto.
Tai yra žemiausias lygis nuo 2011-ųjų.
Savo tyrime ZEW klausia ekspertų nuomonės apie dabartinę ekonominę situaciją ir ateinančių šešių mėnesių perspektyvas.
Neigiamas rodiklis reiškia, kad dauguma ekspertų yra nusiteikę pesimistiškai.
Liepos mėnesio rodmuo buvo „šiek tiek žemesnis“ nei 2020 metų kovo mėnesį, kai prasidėjo koronaviruso pandemija, o paskelbtos ribojamosios priemonės sustabdė didelę ekonomikos dalį, sakoma ZEW pranešime.
Vokietijos nerimas energijos tiekimo, neišvengiamas Europos Centrinio Banko (ECB) taikomų palūkanų normų didinimas ir besitęsiantys su koronavirusu susiję apribojimai svarbioje Kinijos rinkoje prisidėjo prie „labai pablogėjusių ekonomikos perspektyvų“, pažymėjo ZEW prezidentas Achimas Wambachas.
Į eksportą orientuotų ir daug energijos naudojančių pramonės šakų atstovų nuotaikos „ypač pablogėjo“, pažymėjo A.Wambachas.
Pirmadienį Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ sustabdė gamtinių dujų tiekimą Vokietijai dujotiekiu „Nord Stream 1“ dėl, kaip teigia Maskva, įprastų techninės priežiūros darbų.
Tačiau Berlynas nerimauja, kad tiekimas dujotiekiu nebebus atnaujintas pasibaigus priežiūros laikotarpiui, todėl Vokietija žiemą susidurs su dujų trūkumu.
Ilgalaikis tiekimo sustabdymas smarkiai paveiktų pramonę, o institucijos jau ruošiasi galimam tiekimo normavimui.
Investuotojų nuomonė dėl dabartinės ekonominės situacijos liepą taip pat pablogėjo, o indeksas sumenko 18,2 punkto iki minus 45,8 punkto, rodo apklausos rezultatai.