Remiantis federalinės statistikos agentūros „Destatis“ pagal sezoniškumą pakoreguotais duomenimis, gamybos apimtys išaugo 2,7 proc., palyginti su gruodžiu, kai fiksuotas 1,1 proc. prieaugis.
Pasak pirmadienį paskelbtų rodiklių, pramonės užsakymų portfelis taip pat išaugo 1,8 procento.
Duomenys parodė, kaip „galėjo atrodyti Vokietijos ekonomikos atsigavimas“, pažymėjo banko ING ekonomistas Carstenas Brzeskis, didžiausiai Europos ekonomikai mėginant išsivaduoti iš kliūčių, kurias sukėlė tiekimo trikdžiai ir su koronavirusu susiję apribojimai, dėl kurių šalies ekonomika per paskutinius tris 2021 metų mėnesius susitraukė 0,3 procento.
Visgi vasario 24 dieną prasidėjusi Rusijos invazija į Ukrainą „viską pakeitė“, kalbant apie ekonomikos perspektyvas, mano analitikas.
Vokietija yra smarkiai priklausoma nuo rusiškų dujų importo, o dėl konflikto sukelto energijos kainų kilimo „šių metų bendrasis vidaus produktas (BVP) gali netekti 1 procento“.
Pasak analitiko, papildomi tiekimo grandinių trikdžiai „turės įtakos ir pramonės gamybai“, o ypač didelį poveikį pajus svarbus automobilių gamybos sektorius, turintis didelį tiekėjų tinklą Ukrainoje.
Karas „sulėtins“ atsigavimą, o poveikio stiprumas „kol kas nėra žinomas“, sakoma Ekonomikos ministerijos pranešime.
„Destatis“ duomenimis, sausio mėnesį gamybos apimtys buvo 1,8 proc. didesnės nei tą patį praėjusių metų mėnesį, tačiau jie vis tiek atsiliko nuo priešpandeminio lygio 3 procentais.