Banko analitikų nuomone, pokalbiai apie galimą Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES skatins ne tik svaro, bet ir euro kurso smukimą.
„Tai rizika ne tik Didžiajai Britanijai ir svarui, bet ir eurui. Prognozuoti rezultatą sunku, būtent todėl tai yra didžiausia rizika. Daugelis tikisi, kad Didžioji Britanija liks ES, tačiau niekas negali būti tikras, nes mes susidūrėme su pabėgėliais, teroristų išpuoliais ir daugeliu kitų reiškinių, kurie gali paskatinti britus pasitraukti“, – rašoma „BayernLB“ apžvalgoje.
Vokietijos bankas ne tik paskelbė tiksliausias prognozes dėl euro kurso pirmojo ketvirčio pokyčių.
Jis antrą ketvirtį iš eilės užėmė pirmą vietą tiksliausių prognozių dėl pagrindinių valiutų kursų pokyčių reitinge, nes sėkmingai išpranašavo euro kurso pakilimą Japonijos jenos, Šveicarijos franko, Švedijos kronos ir kitų valiutų atžvilgiu.
Banko analitikų nuomone, pokalbiai apie galimą Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES skatins ne tik svaro, bet ir euro kurso smukimą.
„BayernLB“ prognozuoja, kad iki birželio 30 dienos euro kursas smuks iki 1,09 JAV dolerio, o iki metų pabaigos – iki 1,04 JAV dolerio.
Tuo tarpu „Julius Baer Group“ ir „National Bank of Canada“, minėtame reitinge užimantys atitinkamai antrą ir trečią vietas, prognozuoja, kad euras metų pabaigoje kainuos atitinkamai 1,13 ir 1,12 JAV dolerio.
„Mizuho Bank“ analitikai spėja, kad antrąjį ketvirtį euras atpigs iki 1,07 JAV dolerio, o iki metų pabaigos – iki 1,05 JAV dolerio.
Kitaip negu kiti bankai, „BayernLB“ pagrindine euro silpimo priežastimi vadina birželio 23 dieną rengiamą referendumą dėl tolesnės Didžiosios Britanijos narystės ES, o ne palūkanų normų JAV ar Europos Centrinio Banko (ECB) skatinimo apimčių didinimą.